TÜRKİYE BİLİŞİM DERGİSİ 2010 BİLİMKURGU ÖYKÜ YARIŞMASI SONUÇLANDI

“Proxima Güneş Sistemi”nde “Dünyalı” bir çocuk

TBD’nin düzenlediği 12. Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda “Proxima’ya Son Yolcu” adlı öykü birinci oldu.
Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) yayını olan Bilişim Dergisi tarafınca bu yıl on ikincisi yapılan Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda birinciliği Sinan İpek’in “Proxima’ya Son Yolcu” adlı öyküsü kazandı.

Ön jüri tarafından seçilen öyküleri değerlendiren Hikmet Temel Akarsu, Bülent Akkoç, Metin Celal, Süreyya Evren, Ergun Kocabıyık ve Nezih Kuleyin’den oluşan jüri, Dünya’dan Proxima Güneş Sistemi’ne göç eden bir çocuğun hangi fedakârlıklarla hayatta kaldığının anlatıldığı “Proximaya Son Yolcu” adlı öyküyü birinci seçti. Feraye şahin’in yazdığı “Erguvan” adlı öykü yarışmada ikinci olurken Taylan Taftaf’ın “Genç Robotlar Rahatsız” adlı öyküsü üçüncülüğe değer bulundu.

Yarışmanın ödül töreni, 25 Eylül 2010’da Ankara’da, Grand Rixos otelinde 27. Ulusal Bilişim Kurultay’ı etkinlikleri içinde yapılacak.
Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için:

Tel: 0 (312) 479 34 62
Faks: 0 (312) 479 34 67
İnternet Adresi: tbd.org.tr

1971 yılında kurulan Türkiye Bilişim Derneği, teknoloji ile firmalar arasında bir köprü kurarak, ülkemizde bir süredir yürütülen bilgi toplumuna dönüşüm sürecine önemli katkılar sağlamaktadır. Türkiye Bilişim Derneği’nin öncelikli misyonu, ülkemizin bilgi toplumu olması çalışmalarına etkin destek vermektir. Derneğin en önemli özelliği ise, bilgisayarla ilişkisi olan herkesin bireysel üyeliğine açık olmasıdır. TBD’nin faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi, tbd.org.tr adresinden alınabilir.

Önceki TBD BİLİŞİM DERGİSİ 2010 BİLİMKURGU ÖYKÜ YARIŞMASI
Sonraki TÜRKİYE BİLİŞİM DERGİSİ 2011 BİLİMKURGU ÖYKÜ YARIŞMASI