Yazılım ve Teknoloji Buluşmaları: Yeni Çağ, Yapay Zeka Etkinliği Gerçekleştirildi

Yazılım ve Teknoloji Buluşmaları: Yeni Çağ, Yapay Zeka Etkinliği Gerçekleştirildi

KAYSERİ TİCARET ODASI ve TBD Kayseri iş birliği ile Yazılım ve Teknoloji Buluşmaları’nın ikincisinde “Yeni Çağ Yapay Zeka” isimli bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinlikte, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Gülsoy ve TBD Kayseri Şubesi Başkanı Sayın Osman YILDIRIM açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmalar öncesinde Atatürk’ün yapay zeka ile gerçekleştirilen videosu salonda duygu dolu anlar yaşattı. Konuşmacılarımız için eski bir Anadolu geleneği olan mani’nin modern versiyonu ile yapay zeka kullanılarak bir rap müzik gösterisi gerçekleştirildi.

Konuşmacılarımız sıra ile sunumlarını gerçekleştirdi. AppNava Ceo’su ve Veri Bilimi Uzmanı Damla Dokuzoğlu oyun sektöründe oyuncu sınıflandırma, gelecek davranış tahminleme ve müşteri tutma üzerine geliştirdiği çözümleri anlattı. Refik Anadol Studio Yapay Zeka Ekip Lideri Mert Cobanov, yapay zeka ile sentetik görsellerin nasıl oluşturulduğunu anlattı. Türk Telekom’da Inovasyon Geliştirme Uzmanı olarak çalışan Ecehan YILDIRIM, Metaverse, AR,VR,XR, MR, NFT ve Web3 teknolojileri üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Fen ve Mühendislik alanında Yılın Bilim insanı ödülünü alan Prof. Dr. Derviş Karaboğa geliştirdiği Yapay Arı Koloni (ABC) algoritmasını anlattı. Etkinlik sonunda ise TBD Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı Ömer Çolakoğlu’nun moderatör olduğu bir soru cevap paneli gerçekleştirildi. Kayseri etkinliğe yoğun ilgi ve katılım gösterdi. Katılımcılar etkinlikten çok faydalandıkları konusunda memnuniyetlerini dile getirdiler. Destekleri için Kayseri Ticaret Odası’na ve Sayın Ömer Gülsoy’a Çok değerli konuşmacılarımıza ve bu güzel etkinliğe yoğun ilgi gösteren Kayseri halkına çok teşekkür ederiz.

Önceki Ş. Başak CEYHAN
Sonraki TeknoVizyon Etkinliği Gerçekleştirildi