Ş. Başak CEYHAN

1983 Ankara doğumludur. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamlamıştır. Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirdikten sonra Süleyman Demirel Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamıştır. Millî Eğitim Bakanlığı PDR Kursu ve Livcon Learning Academy Koçluk ve NLP eğitimleri almıştır. Ankara, Antalya, Alanya ve Kayseri eğitim öğretim kurumlarında rehber öğretmen ve eğitim yöneticisi pozisyonlarında çalışmıştır. Aynı zamanda kendi bireysel danışmanlık merkezinde yıllarca eğitim-öğretim danışmanlığı hizmeti vermiştir. Yerel ve ulusal basında eğitim yazıları çıkmakta, Yerel ve ulusal kanallarda eğitim söyleşileri programlarında tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir. Millî Eğitim Müdürlükleri ve RAM ile iş birliği içinde resmi okullarda gönüllü çalışmalar yapmıştır.

Aile-çocuk / ergen iletişimi, öğretmen-öğrenci iletişimi; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise dönemleri akademik ve psiko-sosyal gelişim, sınav hazırlığı, eğitim programları planlaması, etkili öğrenme, kaygı, toplumsal kimlik ve roller, sosyal psikoloji, nezaket, görgü ve protokol kuralları, iş dünyasında iletişim, kariyer ve mesleki gelişim gibi alan ve konularda yaklaşık 20 yılı aşkın süredir ülkemize hizmet sunmaktadır. İlk kitabı olan Sakin Ol Sadece Büyüyorum adlı kitabını 2022 Eylül ayında çıkarmış olup İstanbul ve İzmir Uluslararası TÜYAP kitap fuarlarında imza günlerinde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir. Araştırma yapmak, okumak, yazmak, spor yapmak, teknolojik gelişmeleri takip etmek ve sanat dalları ile uğraşmak hobileri arasındadır. Aile büyüklerinden gelen eğitim öğretim mesleği içinde kendisi de bu alana ilgi duymuştur. “Geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edebilmek, bu hayattaki görevlerimizi layıkıyla tamamlayıp topluma ve dünyaya faydalı olmak üzere hepimiz birbirimizden sorumluyuz.” ilkesiyle eğitime gönül vermiştir. Çözüm odaklı hedeflerle kurumsal, bireysel, kitlesel danışmanlık yaparak, ülkemize hizmet etmeye bireysel olarak devam etmektedir.

Önceki Hacı Ünsal ERKİLET
Sonraki Yazılım ve Teknoloji Buluşmaları: Yeni Çağ, Yapay Zeka Etkinliği Gerçekleştirildi