TeknoVizyon Etkinliği Gerçekleştirildi

TeknoVizyon Etkinliği Gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği Kayseri Şubesi tarafından 09 Kasım 2023 günü TeknoVizyon isimli etkinlik düzenlendi. Bu seneki teması dijital devrim olarak belirlenen etkinlikte yapay zeka, siber güvenlik, bulut bilişim ve büyük veri konuları ele alındı. Tamamen yapay zeka ile hazırlanan ve seslendirilen videolarla başlayan etkinliğin açılış konuşmaları Türkiye Bilişim Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Osman YILDIRIM ve Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanı Rahmi AKTEPE tarafından yapıldı.

TBD Kayseri Şubesi Başkanı Osman YILDIRIM konuşmalarında Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan tayyare fabrikası ve Sümerbank bez fabrikası ile o zamanın ileri teknolojilerinin kullanıldığı bu kadim şehirde Kayseri’de bulunan potansiyeli ortaya çıkarmak istediklerini, gençlere rol model olacak kişileri şehre getirerek buluşturmak istediklerini belirtirken, Genel Başkan Rahmi AKTEPE Türkiye’nin ilk Dünyanın ikinci bilişim derneği olan Türkiye Bilişim Derneği hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Gün boyu süren etkinlik Kayseri Ommer Otel’de gerçekleşti. TeknoVizyon’da sponsor firmalarla birlikte Yılmaz BARÇIN, Hakan UZUNER, Gökhan YÜCELER, Erdal ÖZKAYA, Cüneyt BATMAZ, Yavuz SAMUR, Şenda YILDIRIM ÇELİK ve Ahmet Şerif İZGÖREN sunumlar yaptı. Sunumlarda siber güvenlik, yapay zeka, eğitim, iş dünyasında iletişim, bulut sistemi gibi pek çok konuya değinen konuşmacılar verdikleri bilgiler ile muazzam katkı sağladılar. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı TeknoVizyon yapılan hediye çekilişleri ile keyifle son buldu.

Önceki Yazılım ve Teknoloji Buluşmaları: Yeni Çağ, Yapay Zeka Etkinliği Gerçekleştirildi
Sonraki Kodların İzinde, Teknoloji ve Yazılımcı Buluşmaları