U. Barış ERDOĞAN

Başkent Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Yazılım Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler, National Defense University Stratejik Güvenlik Çalışmaları alanlarında yüksek lisans derecelerini aldı.

İş hayatına, özel sektörde başladıktan sonra TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nde (UEKAE) sırasıyla Yardımcı Eleman, Araştırmacı, Uzman Araştırmacı, Başuzman Araştırmacı olarak görev yaptıktan sonra, TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi’nde (ULAKBİM) Teknik Enstitü Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı Uçak Daire Başkanlığı’nda Kıdemli Danışman, HAVELSAN A.Ş’de Genel Müdür Danışmanı ve Siber Güvenlik Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra uzmanlık alanım olan siber güvenlik ve nesnelerin interneti alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye devam etti. Şu an hâlihazırda özel bir şirkette Proje Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Hâlihazırda pek çok üniversite ve meslek ve düşünce kuruluşu ile çeşitli etkinliklerde birlikte çalışarak Dış Politika, Uluslararası Güvenlik, Terörle Mücadele ve Siber Güvenlik alanlarında seminer/eğitimler vermektedir.

Önceki Lütfi ÖZBİLEN
Sonraki Dr. Ziya KARAKAYA