Tuncay BAŞKÖY

1974 tarihinde Ankara’da doğdu.İlk ve orta öğretimini Payas’ta tamamladıktan sonra İskenderun Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünü kazandı.1992 yılında Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazandı.

Üniversite hayatına devam ederken Kayseri’deki çeşitli firmalarda da part-time çalıştı.1995 yılında Okul arkadaşları ile Real Bilgisayar isimli firmayı kurdu, Ekonomik sebepler sebebi ile 1996 Haziran ayında firmayı kapattı.İşletmeciliğe olan merakı ile birlikte Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı.

1998 Yılında B&B Bilgisayar kurucu ortağı oldu.2010 – 2012 yıllarında Junior Chamber International (JCI) Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Kayseri Şubesinde kurucu üyelik, başkan yardımcılığı ve başkanlık görevleri yaptı.

Bilgisayar sektörü ile 1988 yılında tanışmış biri olarak her alanda görev almıştır. Halen Türkiye’deki ilk 500 Bilişim Firması arasında bulunan B&B Bilişim Bilgisayar’da Genel Müdür görevini yürütmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Yüzme, Kayak yapmak gibi sporlar ile ilgilenirken hayat boyunca eğitimin ve öğretimin bitmediğine inanan biri olarak eline geçen her fırsatta okumaya ve öğrenmeye gayret eden biridir.

Önceki Kodların İzinde, Teknoloji ve Yazılımcı Buluşmaları
Sonraki Erdal ARTUN