Pelin Şengeç

Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Şengeç kariyer hayatına yeni mezun programı kapsamında giriş yaptığı Hewlett-Packard firmasında başladı.
Yaklaşık 7 yıl Hewlett-Packard firmasının Teknoloji Çözümleri Grubunda farklı rollerde çalıştı. 2005-2008 yılları arasında Teknik Danışman olarak başladığı şirkette aynı zamanda Kamu Sektörü için Satış Destek Koordinatörlüğü de yaptı. 2008 yılında Kurumsal İş Grubu altında Kamu Sektörü ve Üretim, Telekomünikasyon, Finans gibi Özel Sektörden birçok Kurum ve Şirketten sorumlu olarak Teknoloji Servisleri Satış Uzmanı görevine geçti. Bu görevi sonrası ayrıca yine bu grup altında yer alan Kamu Sektörü Ekibinde Veri Depolama Birimi ve Endüstri Standardı Sunucular Birimi satış rollerinde de yer aldı.
2011 yılında Hewlett-Packard firmasından ayrılarak Microsoft Türkiye Kamu Sektörü Grubunda Satış Yöneticisi olarak başladı. 5 yılı aşkın bir süre sürdürdüğü bu rolünde birçok kritik ve stratejik Kamu Kurumu ile çalıştı..
2016 yılında Savunma Sektöründe faaliyet gösteren özel bir yerli Ar-Ge şirketinde yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için Satış ve Pazarlama Müdürü olarak kariyer hayatına devam etti. 2020 yılı başında Oracle Türkiye Bulut Sistemleri Ekibinde Kamu Sektöründen sorumlu Kıdemli Satış Yöneticisi oldu. 2 yıl bu göreve devam edip 2022 yılı başında Oracle firmasından ayrılarak ilk çalıştığı şirket olan Hewlett-Packard Enterprise bünyesine tekrar katıldı. Şengeç Hewlett-Packard Enterprise şirketinde halen Kamu Sektöründen sorumlu Bölge Satış Müdürü olarak çalışmaktadır.

Önceki TBD Bilişim Dergisi Temmuz Sayısı
Sonraki Oturum1: Eğitim 5.0 - BTIE'23