Halil Murat BERBERER

Halil Murat BERBER - Türkiye Bilişim Derneği (TBD)

Av. Halil Murat Berberer 1993 yılında Kuleli Askeri Lisesi mezuniyeti sonrası katılmış olduğu Kara Harp Okulu’nu 1997 yılında sistem mühendisliği lisans derecesi ile piyade subayı olarak tamamlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde kıta görevini sürdürmekteyken Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2002 yılında mezun olmuştur.

Ankara Barosuna kayıtlı avukat olarak sivil çalışma hayatına adım atana değin TSK’da onurla sürdürdüğü görevinde Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı mahkeme ve savcılıklarda askeri hakim ve savcı olarak görev yapmıştır.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü Modelleme ve Simülasyon Yüksek Lisans, Çağ Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans ve Amerika Birleşik Devletleri the Judge Advocate General’s School and Legal Research Center’da Uluslararası Hukuk Yüksek Lisansı eğtimlerini tamamlamıştır.

Hali hazırda; sürdürdüğü avukatlık mesleği ile güvenlik, yönetim ve organizasyon, mühendislik, enformatik/bilişim ve hukuk alanlarındaki eğitim ve deneyimini sivil sektör ve sanayiine aktarmaktadır.

Ulusal ve uluslararası alanda eğitimci ve danışman olarak sürdürdüğü çalışmalarında proje yönetimi, uyum çalışmaları, politika oluşturma, veri bilimi, yapay zeka, dijital dönüşüm, siber güvenlik, kişisel verilerin korunması ilgi alanları içerisinde yer almaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Halil Murat Berberer kurucusu olduğu Berberer Hukuk Bürosu’nda avukatlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Önceki Anıl YILMAZ
Sonraki Vural Rıza İBRİŞİM