Anıl YILMAZ

Anıl YILMAZ - Türkiye Bilişim Derneği (TBD)Liseyi TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Bilkent Üniversitesi’nde ekonomi, 2002 yılında Owen Graduate School of Management’da e-ticaret ve finans alanında işletme yüksek lisansı derecelerini aldı.

1993 yılında planlama uzman yardımcısı olarak başladığı Devlet Planlama Teşkilatında, telekomünikasyon, elektronik ve elektrikli makinalar sektörleri uzmanlığı, özelleştirme, imalat sanayisinde devlet yardımları, kamu yatırımları, proje yönetimi ve stratejik planlama konularında planlama uzmanlığı görevlerini yürüttü. DPT Müsteşar danışmanlığı, ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı danışmanlığı görevlerinde bulundu. 2006-2010 yılları arasında DPT Müsteşarlığı Stratejik Planlama Dairesi Başkanlığı, 2010-2011 döneminde DPT Müsteşarlığı Kurumsal ve Stratejik Yönetim Dairesi Başkanlığı görevlerini yürüttü. Dünya Bankası, IMF ve Birleşmiş Milletlerin uluslararası eğitim programlarında eğitmenlik yaptı. Yarı zamanlı üniversite öğretim görevlisi olarak e-ticaret, sistem analizi ve tasarımı dersleri verdi.

2011-2018 yılları arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü olarak ülkemizde ilk model fabrikaların kuruluşu, Asya Verimlilik Örgütüne tam üyelik, Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsünün kuruluşu, sanayide enerji verimliliği, OSB’lerde ve KOBİ’lerde verimlilik artırma programları, Girişimci Bilgi Sisteminin geliştirilmesi gibi faaliyetleri gerçekleştirdi. Dünya Verimlilik Bilimi Konfederasyonu, Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi, İzleme ve Değerlendirme Derneği yönetim kurulu üyesidir. Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Önceki Fatoş VURAL YARMAN
Sonraki Gözen ATEŞ