Anıl YILMAZ

2011-2018 yılları arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Verimlilik Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılından itibaren MEB YEGİTEK Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Avrupa Verimlilik Merkezleri Birliği Başkan Yardımcısı, Dünya Verimlilik Bilimi Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Kalite Derneği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak başladığı kariyeri boyunca imalat sanayi, telekomünikasyon, özelleştirme, devlet yardımları, kamu yatırımları, proje yönetimi ve stratejik planlama konularında Planlama Uzmanlığı, Kurumsal ve Stratejik Yönetim Dairesi Başkanlığı, Müsteşar Danışmanlığı, ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. Yarı zamanlı üniversite öğretim görevlisi olarak e-ticaret, sistem analizi ve tasarımı dersleri vermiştir.

TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bilkent Üniversitesi ekonomi yüksek lisansı, Vanderbilt Universitesi işletme yüksek lisansı dereceleri almıştır.

Önceki Fatoş VURAL YARMAN
Sonraki İlyas YILMAZYILDIZ