Hakan İNANIR

1992 yılı Anadolu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 1993 yılında PTT’de DC Enerji Mühendisi olarak çalışmaya başladı.

1995 -2008 yılları arasında Türk Telekom’un taşra teşkilatında teknik ve ticari birimlerde çeşitli yönetim kademelerinde çalıştı. Bu dönemde mevcut işlerine ilave olarak Kalite Yönetim Sistemi sorumluluğu, müşteri memnuniyeti ve değişim yönetimi başta olmak üzere birçok konuda iç eğitmen olarak görev yaptı.

2008 yılında Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nde Eğitim Sağlık ve Spor sektörleri Kamu Projelerinden sorumlu Grup Müdürü olarak çalışmaya başlayan İnanır, 8 yıl boyunca bu sektörlerdeki ICT dönüşümüne yön veren tüm mega e-devlet projelerinde yer aldı.

2016 Aralık ayından itibaren Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı (CIO+) görevini üstlendi. CIO’luk görevi boyunca IDC Türkiye tarafından her yıl düzenlenen “DX Awards” ödül programlarında ekibiyle iki kez birincilik ödülüne layık görüldü. 2021’de düzenlenen Stevie® Ödül Programı 18. Uluslararası İş Ödüllerinin “Yılın en iyi Bilgi Teknolojileri Departmanı” kategorisinde ekibiyle birlikte dünya 3.sü oldu. Aynı yıl CxO Medya CIO ödül programında ödüle layık görüldü. Bu dönem boyunca çeşitli televizyon kanallarındaki programlara, teknoloji yarışma programı jürisi, konu uzmanı ve program konuğu olarak katıldı.

2023 yılı Mart ayı itibarıyla Bulutistan’da Bulut Operasyonlarından sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve CTO olarak çalışmaya başlayan Hakan İnanır, halen bu görevine devam etmektedir.

Hayat boyu öğrenme felsefesini taşıdığından, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Ekonomisi ve Planlaması Yüksek Lisans programını 2019, Açık öğretim Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans programını 2022 yılında tamamladı. Halen aynı anda Açık Öğretim Fakültesi Tarım Teknolojileri ön lisans programına ve Yeditepe Üniversitesi Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Önceki Esra Öz
Sonraki "Yapay Zeka Uzmanı" Yetiştirme Programı Başlıyor