Dr. Atilla AYDIN

Dr. Atilla Aydın, 1983 yılında Bursa/Gemlik’te doğmuştur.
Süleyman Demirel Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olan Aydın; Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümünde yüksek lisansını yarıda bırakarak, MEB Bursu ile Japonya Waseda Üniversitesi’nde e-Devlet ve dijital ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Devamında, TODAİE/Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde dijital veri çağında devlet egemenliğinin dönüşümü odaklı siyaset bilimi ve kamu yönetimi doktorasını tamamlamıştır.

Kariyerine; özel sektörde kısa süreli endüstriyel otomasyon ve gömülü sistem tasarımı mühendisliği çalışmalarıyla başlamıştır. 2010-2011 yılları arasında MEB’te bilişim sistemleri güvenliği ve 2011-2018 yılları arasında TÜBİTAK’ta dijital dönüşüm alanında çalışmıştır. Kamu yönetiminde dijital dönüşüm alanında ulusal, sektörel ve kurumsal ölçekli çeşitli projelerde çalışmış, Türkiye’nin dijital devlet stratejilerinin belirlenmesinde görev almıştır. Aynı zamanda, Waseda Üniversitesi, BM, OECD ve AB dijital devlet ölçümleme çalışmalarına katkı vermiştir. Uzakdoğu, Orta Asya ve Avrupa’da birçok dijital dönüşüm sistemini yerinde inceleme fırsatı bulmuş, BM davetlisi olarak kamu hizmetleri alanında uluslararası etkinlik ve çalıştaylara katılmıştır. 2018 yılından beri, StratejiCo. Danışmanlık firmasında kurumsal dönüşüm, dijital ekonomi, dijital devlet, dijital olgunluk, değişim yönetimi ve hizmet inovasyonu alanlarında hem teknik hem de yönetsel boyutlarıyla çalışmaktadır.

Alanında, akademik çalışmalar, kitap bölümü ve farklı sosyal platformlarda yazıları mevcuttur. Aynı zamanda, TPYME 2014 En İyi Proje Ekibi Üyesi “Çetin Ceviz” ödülüne layık görülmüştür. Üniversite yıllarından günümüze STK’larda çeşitli yönetsel görevler üstlenmiş olup 2012’den günümüze TBD’nin aktif üyelerindendir.

Önceki V. DİSİPLİNLERARASI UYGULAMALI VERİ MADENCİLİĞİ ÇALIŞTAYI
Sonraki "Mobbing Farkındalık" Eğitimi Tamamlandı

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tbdorgvd/public_html/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7