V. DİSİPLİNLERARASI UYGULAMALI VERİ MADENCİLİĞİ ÇALIŞTAYI

V. DİSİPLİNLERARASI UYGULAMALI VERİ MADENCİLİĞİ ÇALIŞTAYI

TBD İstanbul Şubesi V. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı’na Davetlisiniz!
30 Ağustos – 6 Eylül 2020, Turunç, Muğla
https://verimadenciligi.tovak.org/

Günümüzde yalnızca bilginin toplanması, depolanması ve klasik sorgu yöntemleri ile bu ilgilere ulaşılması yetmemektedir. Kamu ve özel sektörde yer alan organizasyonların ellerinde bulunan büyük veriden (big data) ileriye dönük tahminlerde bulunması, çıkarım yapmayı sağlayacak gizli örüntüleri elde edebilmesi önem taşımaktadır. Veri madenciliği fazla miktardaki veri arasından işe yarar bilginin çıkarılabilmesi için çeşitli yöntem ve teknikler sunmaktadır. Veri madenciliği uygulamaları ise kamu ve özel sektörde günden güne yaygınlaşmaktadır.

  1. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2020; veri madenciliği ve R / Python programlama dilleri ile ilgili temel bilgileri vermeyi, verinin analizlere hazırlanma sürecini, özellikle sınıflandırma ve kümeleme konusunda sıkça kullanılan teknikleri, yapılan analizlerden elde edilecek sonuçların nasıl doğrulanacağını ve bu sonuçların nasıl görsel biçimde sunulacağını aktarmayı amaçlamıştır.

Çalıştay; Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) ve İstanbul Gelişim Üniversitesi işbirliği ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi‘nde gerçekleştirilecektir. 30 Ağustos 2020 Pazar (Giriş) – 6 Eylül 2020 Pazar (Çıkış) tarihleri arasında yapılacak çalıştay ücreti;

  • odalarda kişi başı konaklama,
  • kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği,
  • hafta sonu (cumartesi günü) tekne gezisi,
  • gala (barbekü) gecesi

olmak üzere toplam ücret 2.500TL, TBD üyeleri için 2.250TL’dir.

Çalıştay ön kayıtları başlamıştır. Ön kayıt formunu doldurulduktan sonra çalıştay kaydının kesinleşmesi, çalıştay ücretinin ödendiğini gösteren dekontun [email protected] adresine gönderilmesiyle gerçekleşecektir (1 Mayıs 2020 tarihine kadar 500TL’lik ön ödemenin yapılması gerekmektedir).

Çalıştay ile ilgili daha detaylı bilgiye https://verimadenciligi.tovak.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Her türlü sorunuzu [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Çalıştay Düzenleme Kurulu

Önceki Hedefimiz Teknoloji Alanında Da Kadınların İstihdam Oranını Artırmak - HÜRRİYET
Sonraki Atilla AYDIN