CIO’lar Dijital Dönüşümü konuştu

ciolar-dijital-donusumu-konustu

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi olarak düzenlediğimiz CIO Vizyon Toplantılarının altıncısı 11 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşti. Bu sefer BT haber ile ortaklaşa düzenlediğimiz etkinliğin konu başlığı ise ‘‘Dijital Dönüşüm ve Bulut Stratejileri’’ oldu.

Şirketlerin bilişim yöneticilerini bir araya getirerek sektörle ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı için verimli bir ortam sağlayan CIO Vizyon Toplantıları bu yıl da büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleştirildi. QlikView ve Intel Security sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte Dijital Dönüşüm konusu tartışıldı.

Bu yılki toplantının konu başlığı ise “Dijital Dönüşüm ve Bulut Stratejileri” olarak belirlendi. Günümüz dünyasının vazgeçilmez bir kavramı olan Dijital Dönüşüme şirketler nasıl hazırlanıyor, yol haritaları nasıl şekilleniyor, CIO’lar bu süreçlerde ne gibi zorluklarla karşılaşıyor ve Dijital Dönüşümün avantajlarının ne olduğu ile ilgili sorular sektörün en profesyonel ve yetkili üyeleri tarafından tartışıldı.
Moderatörlüğünü Tiryaki Argo CIO’su ve TBD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Küçükada tarafından yapılan toplantıda, açılış konuşması Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Ahmet Tosunoğlu tarafından gerçekleştirildi ve ardından etkinlik kapsamında çeşitli sunumlar yapıldı.

Bunlardan en ilginç olanı ise bu yılki toplantıya farklı bir bakış açısı katmak ve bilişim kavramını alışılmışın dışında yorumlamak amacıyla toplantıya davet edilen, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç’ın “Beyin, Bilinç, Yaşam” başlıklı sunumu oldu. Sunum kapsamında değişen beyin teorisinden bahseden Prof. Dr. Kılıç, bu yeni teoriyle birlikte yaşam algımızın değiştiğini ve artık teknolojiye çok daha farklı bir bakış açısıyla baktığımızı vurguladı.

Albayrak Holding’in 79 aktif şirketten oluştuğunu anlatan Albayrak Holding CIO’su Erdal Nalbant “Dijital Yolculuk” başlıklı sunumunda bu büyük yapının yaşadığı dijital dönüşüm sürecine değindi. Etkinlik kapsamında konuşmacı olan Doğtaş ve Kelebek Bilgi Teknolojileri Müdürü Yavuz Selim Hindistan, şirket bünyesinde yaşadıkları dijital dönüşüm hikâyesini anlattı.

CIO Vizyon Toplantısı Etkinlik Videosu

Köksal Küçükada – Tiryaki Agro Gıda CIO

Prof. Dr. Türker KILIÇ – Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı

Erdal Nalbant – Albayrak Holding CIO

Yavuz Selim Hindistan – Doğtaş & Kelebek Bilgi Teknolojileri Müdürü

İlkem ÖZAR – İntel Security Türkiye & Azerbaycan Bölge Direktörü

Emre Çabuk – QlikView Türkiye

Önceki ILGAZ EĞİTİM KAMPI "Girişimciliğin Kodları"
Sonraki ISO/IEC 27001:2013 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ IRCA ONAYLI BAŞDENETÇİ EĞİTİMİ