ÇALIŞANLARINIZIN UZAKTAN ÇALIŞMA VERİMİNİ ARTIRACAK İKİ HARİKA ARAÇ

ÇALIŞANLARINIZIN UZAKTAN ÇALIŞMA VERİMİNİ ARTIRACAK İKİ HARİKA ARAÇ

27 Mayıs 2021 Perşembe, Saat 11:00 – 12:00
Online Platform

AMAÇ
Günümüzde Covid-19’un da etkisiyle birçok uzaktan çalışma yöntemini mevcut iş yapış şeklimize entegre etmeye başladık. Hızlı bir şekilde dijital ortamda başlatılan bu süreçler üzerinde belirli kontrol mekanizmalarının kurulamamış olması bu süreçlerin verimlilikleri konusunda soru işaretleri oluşturmaya başladı. Webinar’da bu süreçlerin verimliliğini artırmak için mevcut yöntemlerden çok daha kısa ve az kaynak tüketen Dijital Süreç Modelleme tekniklerinden Süreç ve Görev Madenciliği konuşulacaktır.

KATILIM
Katılım ücretsiz olup önceden kayıt olmak gerekmektedir.
Kayıt Linki:  https://attendee.gotowebinar.com/register/8848234477418403595

KONUŞMACILAR

BİRDEN TULUĞ SİYAHİ
Çevre Mühendisi, Uzman Kara Kuşak, MBA

Toplam Kalite Yönetimi ve Sürekli İyileştirme konularında yönetici/danışman olarak çeşitli üretim/servis sektörlerinde çalışmıştır. Avrupa’nın en büyük entegre tekstil fabrikasında Yalın 6 Sigma programını başlatmış ve Uzman Kara Kuşak olmuştur.

Yönetim Danışmanlığı alanında Filipinler ve Bulgaristan’da çok uluslu şirketlerde süreç analizleri, proje fırsatları tespiti ve teknik fırsat analizleri yapmış, proje danışmanlık ve koçluklarını üstlenmiştir. 2012 yılından beri Operasyonel Mükemmellik konusunda danışmanlık yapmaktadır. Birçok Kara Kuşak ve Yeşil Kuşak eğitimleri vermiştir. 400’e yakın Yeşil ve Kara Kuşak yetiştirmiş, 600’e yakın projeye liderlik ve danışmanlık yapmıştır.

Aluexpo 2011 fuarında Yalın 6 Sigma konulu bir sunum yapmıştır ve sunum makale olarak Aluminum International Today dergisinde yayınlanmıştır. Dijitalizasyon konusunda yazılmış 4 makalesi vardır. Bunlardan “A proposed methodology for process-based digital transformation road map: FMEA and VOC combined in Digi-Check-Up®”, ETMS Zirvesi’nde 2019 yılında yayınlanmıştır. Sabancı Üniversitesi Executive MBA diplomasına sahiptir.

Şu anda Dijital OpEx (Dijital Operasyonel Mükemmellik) hizmetleri veren BiLiG OpEx firmasının kurucu ortağıdır. İTÜ Çekirdek’te Start-Up’lar için Mentorluk yapmaktadır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesidir.

OĞUZ ÖZBEK
Endüstri Mühendisi, Uzman Kara Kuşak, MIS, Lojistik ve Tedarik Zinciri Uzmanı

Kalite Yönetimi kariyerine hizmet sektöründe Toplam Kalite, ISO, BSI ve EFQM çalışmaları ile başlamıştır. KaraKuşak eğitimini Londra ve Kanada’da almıştır. Dünyada finans sektöründeki ilk Kara Kuşaklardandır. HSBC Bank’da uzun süre iç danışman olarak çalışmış, ülke çapında çeşitli projeler yönetmiştir. Yalın 6 Sigma’nın üretim dışı sektör ve süreçlerde uygulanması ile ilgili ileri düzeyde tecrübesi vardır.

Bankacılığı takiben çok uluslu lojistik firmalarında ve banka iştiraklerinde GMY ve GM olarak görev yapmıştır.

Dış danışmanlık deneyimi 2010 yılında başlamış ve geçen 6 yılda Yalın 6 Sigma’nın dünyanın en büyük içecek şirketinin ve tedarikçilerinin Orta Doğu ve Güney Asya operasyonlarında yayılımında görev almıştır. 300’e yakın Yeşil ve Kara Kuşak yetiştirmiş, 800’e yakın projeye liderlik ve danışmanlık yapmıştır.

TÜBİTAK akreditasyonlu iş mentoru ve Proje Yönetiminde SCRUM uygulayıcısıdır. 2013 yılında Türkiye Makine Mühendisleri Odası Bahar Konferansı’nda konuk konuşmacı olarak Yalın’ın hizmet alanlarına uygulanmasındaki farklılıkları konu alan “Hizmet Sektöründe Yalın Dönüşüm” konulu bir seminer vermiştir. Marmara Üniversitesi’nde MIS, İTÜ’de Tedarik Zinciri Yöneticiliği programlarını tamamlamıştır. Şu anda Dijital OpEx (Operasyonel Mükemmellik) hizmetleri veren BiLiG OpEx firmasının kurucu ortağıdır.

Önceki Bilişim Haftası TRT Radyo1larında Özel Yayın Programına Katıldık…
Sonraki Kamu-BİB'24 Çalışma Grupları Kuruluyor