9. Uluslararası Future Learning Konferansı

9. Uluslararası Future Learning Konferansı

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü ve Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) öncülüğünde iki yılda bir düzenlenen, ilk kez 2004 yılında İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 9. Uluslararası Future Learning Konferansı bu yıl ilk kez Ankara’da, Atılım Üniversitesi ev sahipliğinde kapılarını araştırmacı, eğitimci, kamu ve özel sektör çalışanlarına açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi, Tuyafed, Türkiye Bilişim Derneği, Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği iş birliği ile gerçekleştirilen konferansın ana teması “İnsan odağında bir gelecek” idi.

‘Ekonomi, oyunlaştırma, doğal felaketlerde yeni teknolojiler, insan ve yaratıcılık’ konularının irdelendiği panel, workshop ve bildiri oturumlarının yer aldığı konferans hibrit olarak gerçekleşti. Konferansa özgün akademik çalışmalarıyla katkı sağlaması için odağında veri ve insanın olduğu konularda çalışan bilim insanları ile araştırmacılar davet edildi. Üç gün süren konferans 11 Kasım tarihinde son buldu.

Önceki KAMU-BIB’26 BIMY’29 Bütünleşik Etkinliği Sonuç Raporu
Sonraki UBHK Bildiriler Kitabı 2022