WEB TASARIMI VE WORDPRESS EĞİTİMİ

WEB TASARIMI VE WORDPRESS 

23-24-30 Haziran 09:30-14:00 saatleri arasında 

 

İnternet, gündelik ve iş yaşamının ayrılmaz bir parçası haline geldi. İş ve kariyerde etkili ve başarılı olmak “İnternet”in ortaya çıkardığı fırsatları ne kadar etkin kullanmanızla doğru orantılıdır. Firma sahibi, çalışan, öğrenci ne olursanız olun “website” sahibi olmak zorunluluk haline gelmiştir.  Web sitenin her şeyden önce sizin tarafınızdan kolayca güncellenebilir olması, Arama motorlarında (Google) ilk sayfalarda yer alması ve Sosyal Medya siteleriyle entegrasyon (Faceebok, Youtube vs…) özelliğinin olmasıdır.  Eğitimin asıl amacı eğitim bittiği zaman her katılımcının web sitesinde yapılmış olması hedeflenmektedir.
Yöntem ;
Birinci gün; web site içerik haritası nasıl olmalıdır? Görseller ve yazılar nasıl yerleştirilmelidir? Hedef kitleye uygun web site şekli nasıl olmalıdır? Web site alan adlarının alınması..
İkinci gün; Web sitelerin yapılmaya başlanması ve yayınlanması
Üçüncü Gün: Web sitelerin iyileştirilmesi

Kimler Katılmalı:
Web site geliştiriciler, web site sahipleri, pazarlama ve satış uzmanları, web siteden ürün ve hizmet satmak isteyenler, kurum sahipleri, web site geliştirmede kariyer yapmak isteyenler, kendi web sitemi kendim yapmak istiyorum diyen meraklılar, yazıyorum çekiyorum artık bunları yayımlamanın vakti geldi diyenler,  Word ve İnternet kullanabilen herkes katılabilir.


Neden WordPress;

İnternet ekonomisinde, işe internetin katılmadığı işlerin rekabet şansı azaldı. Kişinin ve kurumun internet yüzü ‘Web Site’ ile başlıyor. Web Sitenin Google’ da görünür olması, sosyal ağlarla (Facebook, Youtube vs.) entegre olması, güzel görünmesi ve her şeyden önce kendinizin güncellemesi gerekir. WordPress, çok fazla temasıyla her işe uygun olması, kendinizin kolayca güncellemesi ile Kurumunuzu veya şahsınızı ‘internet’e kolay ve etkin yolla açıyorsunuz.

 

Neler Kazanacaksınız?
– Hedef kitlenize uygun web site içerik geliştirilmesi
– Firmanızın internet yüzü kendi kontrolünüzde olması
– Web site aracılığıyla ürün ve hizmet satmanın yöntemleri
– Az maliyetle Dinamik bir siteye sahip olunması
– Google’da ön sıralarda çıkabilecek siteye sahip olunması

Neler Öğreneceksiniz?
A- Ziyaretçilerin Sevdiği Site Şekli Nasıl Olmalıdır
Ziyaretçiler ne tip sitelerde hoşlanıyorlar? Ziyaretçiler sitelerde ne kadar kalıp, nerelere bakıyorlar? Ana sayfa nasıl olmalıdır? Website haritası nasıl oluşturulmalıdır? Ziyaretçi ve arama motoru açısından yazılar nasıl olmalıdır?
B- Web site Geliştirme
Wordpress yükleme ve geliştirme arayüzü. Menüler ( Yazılar, Medya, Bağlantılar, Sayfalar, Yorumlar, Görünüm, Eklentiler, Kullanıcılar, Araçlar, Ayarlar) . Temalarla Çalışmak, Sosyal network siteleriyle entegrasyon, WordPress’i hızlı indexletmek, Ziyaretçileri üç’e katla, Göze çarpan eklentiler listesi, Hazır wordpress örnekleri, -Emlak, dergi, günlük, şirket sitesi gibi hazır birçok örnek site gösterilmesi .

Katılım

Kesin kayit icin banka dekontunun tarafimiza gonderilmesi gerekmektedir. Program sonunda katilim sertifikasi sunulmaktadir.

Onceden kayit olmak gerekmektedir. TBD Istanbul gerektiginde egitim mekanini veya egitmeni degistirme, programi iptal etme veya erteleme hakkini sakli tutmaktadir.

 

TBD Uyesi katilim bağış bedeli 250 TL,  TBD Uyeleri disinda katilim bagis bedeli 300 TL 

Odemeler icin hesap no: Turkiye Is Bankasi Hasanpasa Subesi

IBAN No: TR180006400000111660343544

 

Başvuru

TBD Istanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: [email protected]

Adres: Caferağa Mahallesi  Gn.Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul

 

www.facebook.com/tbdakademi

 

Turkiye Bilisim Dernegi Uyelik Kosullari

Uyelik Basvuru Formu, Uc adet resim, 60 TL yillik uyelik bedeli

EĞİTİMCİLER:

Levent KARADAĞ – TBD İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden 1988’de mezun oldu. 1986 -1990 arasında  başta Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi başta olmak üzere birçok özel eğitim kurumunda ‘bilgisayar programlama’ dersleri verdi. 1990’da yazdığı “Uygulamalı Basic Programlama Dili” kitabı üniversitelerde ve Ticaret Liselerinde kaynak kitap olarak okutuldu.

Karadağ, İnteraktif Kadın Projesinin mimari (9.000 kadına Bilgisayar Kullanımı ve İnternet Eğitimi) ve eğitim kitapçığının ve  İnternetten Pazarlama ve Başarı Öyküleri (2.000 baskı, 2008), Ailenin İnternet Klavuzu (2011 yılı 150.000 baskı), İnternet Girişimciliği ve E-Ticaret Atölyesi AB Projesinin Mimari ve Kitabının yazarıdır. Karadağ, Bilişim ve İnternet üzerine 300’den fazla seminer ve eğitim organize etmiştir. TBD İstanbul Şubesinin YK Başkanı olan Karadağ, Üniversitelerde ve Özel Eğitim Kurumlarında yarı zamanlı eğitimler vermektedir. Karadağ’ın kurucu ortağı olduğu Bilişim ve İnternet Stratejileri alında danışmanlık firması vardır.

 

TUĞÇE ÇAMSARI – WordPress İle Web Tasarım Günlükleri Kitabı Yazarı

1984 yılı Bursa doğumlu.İlk-Orta ve Lise eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra yine, Bursa Uludağ Üniversitesi Teknik Bİlimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümünü bitirerek “Programcı” oldu.Daha sonra Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünü bitirerek “Öğretmen” ünvanını aldı.Hala Bursa’da programcılık ve öğretmenlik mesleğini sürdürüyor. ‘ WordPress İle Web Tasarım Günlükleri’ isimli kitabı da yazmış olduğu ilk kitap olarak raflarda yerini aldı.

Yasin ÖZDEMİR – TBD Sosyal Medya Çalışma Grubu Üyesi – İnternet Girişimcisi

Yasin Özdemir 1984 Zonguldak doğumlu. Orta öğrenimini Zonguldak Anadolu öğretmen lisesinde tamamladıktan sonra, Muğla üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre Sosyal Bilgiler ve Zihinsel engelliler öğretmenliği yaptıktan sonra, İstanbul’a gelerek Turkcell ve Avea şirketlerinde kurumsal satış yöneticiliği yaparak bilişim sektörüne ilk adımını attı. Etkin satış becerileri , Tiyatro ve dramaturji, Sosyal medya ve pazarlama eğitimleri aldı.  2012 yılının başından itibaren Sosyal medya ve bilişim sektöründe, serbest olarak çalışmakta olan Özdemir yaşam boyu eğitime inanıyor, öğrenmeyi ve öğretmeyi çok seviyor.

 

Kayhan YALINKILIÇ – TBD Sosyal Medya Çalışma Grubu Üyesi – İnternet Girişimcisi

1987 yılında İstanbul, Bakırköy’de doğdu. 2010 yılında Trakya Üniversitesi Fizik bölümünden mezun. 2 yıl bir mühendislik firmasında Yazılım Uzmanı olarak çalıştı. İnternet Girişimciliği ve E-Ticaret Eğitim Atölyesi  ”Doğunun Yıldızları” projesinde web geliştirme eğitmeni olarak görev aldı. Şu an bazı firmalara IT alanında danışmanlık ve hizmet vermektedir.

Önceki YAZILIMDA ETKİN PROJE VE TAKIM YÖNETİMİ
Sonraki BİLİŞİM SÖZLEŞMELERİ YÖNETİMİ