Veri Bilimi ve Uzmanlığı Eğitimi

TBD Ankara Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim etkinliklerimize bu kez; 28 Şubat 2017 Salı günü saat 14.30-17.30 arasında, TBD Genel Merkez Prof. Dr. Güney Gönenç Toplantı Salonunda  gerçekleştirilecek ve Sayın Meryem Fındık Çelik tarafından verilecek olan

“Veri Bilimi ve Uzmanlığı”

eğitimi ile devam ediyoruz.

Eğitime katılım ücretsizdir.  Katılım ve eğitim ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Eğitimin Amacı

Çağımızın en değerli mesleklerinden biri olan veri uzmanlığını öğrenmek, veri uzmanı kimdir sorusunun yanıtı almak, veri uzmanlığı ile ilgili gelecek tahminlerini görmek ve veri biliminin temeli ile veri bilimini oluşturan tüm kavramları anlamak için tasarlanmıştır.

Program

14.30 – 15.15  – Veri Bilimi Nedir

                        – Veri Bilimini Oluşturan Bileşenler

15.15 – 15.30 Ara

15.30 – 16.15  – Veri Uzmanı Kimdir

                        – Veri Uzmanlığını Oluşturan Teknolojiler ve Mevcut Durum Analizi

16.15 – 16.30 Ara

16.30 – 17.15 – Veri Bilimi ve Veri Uzmanlığının Geleceği Hakkında Öngörüler

17.15 – 17.30  – Soru & Cevap

 Katılım

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt olmak gerekmektedir.

Program ücretsizdir.

 Başvuru için:

Adı Soyadı       :
Kurum/Firma   :
E- Posta          :
Cep Tel            :
Üyelik Durumu :

Eğitmenin Öz geçmişi:

Ogan Özdoğan, 1984 yılının Mart ayında Ankara`da doğdu. İlköğretim ve liseyi Büyük Kolej`de tamamladı. Lisans derecesini İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümden aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesinde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans projesi olarak bir organizasyonun değişimi sırasında çalışanların gösterdiği tepkileri araştırdı. İş hayatına Ericsson`da Servis Mühendisi rolü ile başlayan Özdoğan, aynı şirkette terfi alarak Tecrübeli Servis Mühendisi olarak çalıştı. Oracle veri tabanı yönetimi alanında OCP (Oracle Certified Professional) sertifikasını aldı. Kariyerine Oracle`da Kıdemli Satış Danışmanı, SAP`de Çözüm Yöneticisi ve Çözüm Satış Yöneticisi rolleri ile devam etti. Çalıştığı şirketlerde veri ve etrafındaki dünyayı ve satış yönetimi alanlarını keşfetti. Veri tabanı yönetimi, veri kalitesi, iş zekâsı, veri ambarı tasarımı ve veri bütünleştirme gibi pek çok veri yönetim alanında teknik çalışmalarda bulundu. Büyük veri, bulut bilişim, yeni nesil veri merkezleri, nesnelerin interneti, makineler arası iletişim gibi çağdaş teknoloji alanlarında makaleler yayımladı. Kişisel ağ günlüğü olan www.oganozdogan.com adresinde yazılar yayınlamakta, sosyal medya ve internet üzerinden yaptığı paylaşımlarla ve bugüne kadar katıldığı onlarca seminerle bilişim camiasına katkılarda bulunmaktadır. Temmuz 2016`da Elma Yayınevi tarafından yayımlanan “Büyük Veri Denizi: Veri Yönetimi Hakkında Her Şey” isimli kitabın yazarıdır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünde Danışma Kurulu ve Türkiye Bilişim Derneği Ankara Şubesinde Yönetim Kurulu Üyesi olan ve iyi derecede İngilizce bilen Özdoğan evli ve bir çocuk babasıdır.

Önceki TBD Ankara Şubesi "Kış Güneşi" Konseri Gerçekleştirildi
Sonraki Çocuklar İçin Kodlama Semineri