Ulusal Artırılmış Gerçeklik Proje Yarışması

Ulusal Artırılmış Gerçeklik Proje Yarışması

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı desteği ve Türkiye Bilişim Derneği katkılarıyla “Ulusal Artırılmış Gerçeklik Proje Yarışması” düzenleniyor.

İTÜ MTAL Türkiye’de ilk Üniversite ismi taşıyan mesleki teknik lise olması sebebiyle, ülkemizdeki genç dâhilerin girişimlerini, projelerini sunabilecekleri bir ortam hazırlamak, girişimci ve yenilikçi kültürünün yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla Arttırılmış Gerçeklik (AR) Proje yarışması düzenlemektedir.

İTÜ MTAL AR proje yarışması ile eğitim, cihaz kurulumu, tamir, dekor, turizm, alışveriş, lojistik, sanat, müzeler, oyun, pazarlama, emlak, sinema, askeri uygulamalar, denizcilik ve inşaat alanlarında kullanılan AR teknolojilerini genç kuşaklar ile buluşturmayı hedefliyor.

Başvurular 19 ile 30 Haziran tarihleri arasında İTU MTAL okul web sitesi üzerinden alınacak.

Her okuldan sınırsız sayıda öğrenci katılabilecek. Yarışmada her öğrenci tek başına yarışacak ve takım çalışması olmayacak. Yarışmaya katılan öğrencilerin en az bir öğretmenin onayını almaları gerekiyor.

Ayrıca yarışmaya başvuru yapan her öğrenci ve öğretmene “Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik” çevrimiçi videolu eğitim seti hediye edilecek.

Girişimcilik Yeni Teknolojiler Üretken Uygulamalar hedefiyle başlatılan yarışmada kazanan projeye 2.000, ikinci olan projeye 1.000 ve üçüncü projeye 500 TL ödül verilecek.

Ayrıntılı bilgiye linkten erişebilirsiniz.
http://itumtal.meb.k12.tr/icerikler/ulusal-artirilmis-gerceklik-proje-yarismasi_9727465.html

 

 

Önceki Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak: “STK’larımız, Bakanlığımız ile Yakın İlişki İçinde Olmalı”
Sonraki Salgın Döneminde Ulusal Tarım : Biz Kendimize Yeter Miyiz?