TÜBİTAK BİLGEM YAZILIM TEST VE KALİTE DEĞERLENDİRME LABORATUVARI FARKINDALIK EĞİTİMİ

TÜBİTAK BİLGEM YAZILIM TEST VE KALİTE DEĞERLENDİRME LABORATUVARI FARKINDALIK EĞİTİMİ

13 Ağustos 2015 Perşembe, Saat 10:30-17:30

 TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonu

 

YAZILIM TEST MÜHENDİSLİĞİ

 • Yazılım Testinin Önemi
 • Yazılım Felaketleri
 • Yazılım Doğrulama ve Geçerleme Süreci
 • Yazılım Test Seviyeleri ve Teknikleri
 • Test Dokümantasyonu
 • Test Otomasyonu

YAZILIM KALİTESİ, STATİK KOD ANALİZİ VE GÜVENİLİR YAZILIM GELİŞTİRME

 • Yazılım Kalite Metrikleri
 • Statik Kod Analizi ile Kritik Uygulama Açıklarının Tespiti
 • Yazılım Güvenilirliği ve Güvenilir Yazılım Geliştirme Süreçleri

KULLANILABİLİRLİK, PERFORMANS VE SERTİFİKASYON TESTLERİ

 • Kullanılabilirlik Değerlendirmeleri ve Kullanılabilirlik Testleri
 • Performans Testleri
 • Rafta Hazır Ticari Ürünler (TSE ISO EN 25051) Sertifikasyonu
 • Belge Yönetimi (TSE ISO EN 13298) Sertifikasyonu

 

KATILIM

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

 

TBD Üyesi (aidat borcu olmayan) katılım bedeli 200 TL,  TBD Üyeleri dışında katılım bedeli 250 TL

 

ÖDEMELER İÇİN HESAP BİLGİLERİ

Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi

Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 0343544

IBAN No: TR180006400000111660343544

 

BAŞVURU

TBD Istanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 e-posta: [email protected]

Adres: Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul

 

EĞİTMENLERİN ÖZGEÇMİŞİ

Dr. Savaş ÖZTÜRK

1997’de Marmara Üniversitesi’nden lisans, 2000 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nden yüksek lisans,  2014 yılında  Marmara Üniversitesi’nden doktora derecelerini almıştır. 1998 yılından 2011 yılına kadar TÜBİTAK BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü’nde Uzman Araştırmacı olarak çeşitli savunma projelerinde görev almıştır.  2011 yılından itibaren TÜBİTAK BİLGEM Yazılım  Test ve Kalite Değerlendirme Laboratuarı’nda Başuzman Araştırmacı olarak Yazılım Kalitesi alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

 
Merve ASTEKİN

2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılında, aynı üniversiteden  yüksek lisans derecesini almıştır. Doktora eğitimine Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde devam etmektedir. 2010 yılında TÜBİTAK BİLGEM YTKDL’de göreve başlamış olup, halen TS 25051 COTS Ürün Değerlendirme Laboratuvarı Sorumlusu görevini yürütmekte ve TS 25051 standardı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde görev almaktadır.

 
Nurhan YAĞCI

2006 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2014 yılında, Sakarya Üniversitesinden  yüksek lisans derecesini almıştır. Doktora eğitimine aynı üniversitede devam etmektedir.  3 yıl özel sektörde yazılım uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında TÜBİTAK BİLGEM YTKDL’de göreve başlamış olup, halen Yazılım Kalite Birimi’nde Yazılım Kalite Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

 
Mustafa SARI

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş ve 2014 yılında aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen aynı üniversite doktora eğitimine devam etmektedir. 1,5 yıl özel sektörde yazılım mühendisi olarak çalıştıktan sonra, 2009 yılında TÜBİTAK BİLGEM’de göreve başlamış olup halen Yazılım Test ve Kalite Değerlendirme Laboratuvarı’nda görevini Uzman Araştırmacı olarak yürütmektedir. Yazılım Test Mühendisliği alanında eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde de görev almaktadır. Yazılım testi, ürün ve süreç kalitesi konuları ilgi alanlarındandır. Ayrıca, Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu(UYMS) Yazılım Test Mühendisliği Alt Alanı Program Komitesi Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

 
Bahadır DÜNDAR

2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2013 yılında, Sakarya Üniversitesinden  yüksek lisans derecesini almıştır. Doktora eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği programında  devam etmektedir.  1 yıl savunma sektöründe yazılım uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında TÜBİTAK BİLGEM YTKDL’de göreve başlamış olup, Yazılım Testi, Kullanılabilirlik ve Bulut Bilişim konularında çalışmalar yapmaktadır.

 
Muaz Salih KURNAZ

2010 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve yüksek lisansını Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2014 yılında almıştır. Nisan 2010 tarihinden itibaren TÜBİTAK bünyesinde Araştırmacı olarak çalışmaktadır. 5 yılı aşkın süredir Yazılım Test ve Kalite Değerlendirme Labaratuvarında yazılım fonksiyonel testleri ve yazılım performans testleri konularında çalışmalar yürütmektedir.

Önceki TÜBİTAK BİLGEM YAZILIM TEST VE KALİTE DEĞERLENDİRME LABORATUVARI FARKINDALIK EĞİTİMİ
Sonraki BTK eski Başkanı Dr. Acarer, TBD’yi ziyaret etti