TSE ve TBD İşbirligi Protokolü İmzalandi!

TSE ve TBD İşbirligi Protokolü İmzalandi!

Standartların önemine inanan ve küresel rekabet endeksinin yükseltilebilmesi için standartlara uyumluluğun ‘olmazsa olmaz koşul’ olarak gören TBD, ‘Dijital Dönüşüm Teknolojileri’ alanında standartların oluşturulmasına yönelik olarak TSE ile işbirliği protokolü imzaladı.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Türkiye Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile gerçekleştiren ‘TBD 1’inci Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi’ düzenlendi. TBD ve TSE arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Türkiye’nin dijital ekonomisinin büyümesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması hedefleniyor.

Türk Standardları Enstitüsü tarafından yürütülen standart hazırlama ve teknik komite çalışmalarında, Türkiye Bilişim Derneği üyelerinin yer almasını, karşılıklı eğitimler düzenlenmesini, seminer, konferans ve benzeri etkinliklerde ortak çalışmalar yürütülmesini, Enstitü’nün üyesi olduğu uluslararası kuruluşların faaliyetlerine beraber katılım sağlanabilmesini  ve Türk Standardları Enstitüsü ile Türkiye Bilişim Derneği arasında gerçekleştirilebilecek araştırma-geliştirme projeleri ile diğer işbirliği konularına ilişkin çalışmaları kapsıyor.

Önceki TBD 2019 Etkinlikleri
Sonraki I.Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi Gerçekleşti!