Tolga T. TUNCER

Tolga T. Tuncer, 1978 yılında Ankara’da doğmuştur. Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan sonra yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku alanında gerçekleştirmiştir.

Kariyerinin ilk yıllarında Superonline, DataSel ve KoçSistem firmalarındaki deneyimlerinin ardından, Microsoft Türkiye’de beş yıl görev almış, Kamu Sektörü Satış Müdürü ünvanıyla, ülkemizin dijital dönüşüm ve e-devlet projelerinin modellenmesine çeşitli katkılar sağlamıştır. Akabinde GE Healthcare Türkiye ofisinde dört yıl boyunca Kamu İlişkileri Direktörü ve Kamu Özel Ortaklığı (PPP) Projeleri Direktörü olarak görev almıştır. Bu kapsamda ülkemizin sağlık hizmet sunumundaki modernizasyonu, şehir hastaneleri modellemesi, uluslararası finans modelleri ile şehir hastanelerinin devreye alınması, yerli ve milli tıbbi cihaz fizibilitesi, klinik karar destek sistemleri, dijital ikiz, nesnelerin interneti gibi çalışmalarda yer almasının ardından, Dünya Kurumsal Yazılım tarihindeki en hızlı büyümeyi gerçekleştiren UiPath şirketinde Kamu Sektörü Direktörlüğünün yanı sıra Gürcistan ve Ukrayna ülkelerinden sorumlu bölge yöneticisi olarak görev almıştır. UiPath çalışma süresi boyunca robotik süreç otomasyonu başta olmak üzere algoritma geliştirme, makine öğrenmesi, yapay zeka, geleceğin meslekleri başlıklarına sahip projelerde görev almıştır.

Tuncer, son olarak Güven Sağlık Grubu tarafından Kişiye Özel Tanı, Tedavi ve Sağlıklı Yaşamın Korunması vizyonu doğrultusunda kurulan Güven Future şirketinin Genel Müdürü olarak görevini yürütmektedir. Çalışmaları kapsamında sağlık hizmet sunumunda inovasyon hedefiyle, yapay zeka, nesnelerin interneti, genetik çalışmalar, biyoteknoloji gibi önleyici yöntemler başta olmak üzere gerekli her türlü teknolojik alt yapıyı devreye alabilme hususunda faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Tolga T. Tuncer evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Önceki TBD İSTANBUL KAHVE BULUŞMALARI
Sonraki Patent ve Marka Vekilleri Toplantısı Yapıldı