TBD, Ulusal Basınla Bir Araya Geldi

TBD tarafından 12 Ağustos 2017 Cumartesi günü

ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde basın toplantısı yapıldı.

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde 12 Ağustos 2017 Cumartesi günü ulusal ekonomi basını ile buluştu.

Ulusal basınla öğle yemeğinde bir araya gelen TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe sektörün güncel konuları; Sanayi 4.0, Nesnelerin İnterneti (IoT), Siber Güvenlik, Bilişimde Yetişmiş İş Gücü Eksikliği, Okullarda kodlama eğitimi, Yerli Yazılım, Yazılım Şirketlerinin Sanayici Olması, KOBİ’lerin Dijitalleşmesi, Bilişimde Dijitalleşme, Sağlıkta Dijitalleşme, TOBB Meclisi Kararları hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplantıya Sabah Gazetesi’nden Barış Şimşek, Habertürk Gazetesi’nden Deniz Çiçek, Akşam Gazetesi’nde Miray Çimen, Dünya Gazetesi’nden Büşra Kosif, Türkiye Gazetesi’nden Osman Çobanoğlu ile Ticari Hayat Gazetesi’nden Seda Gök katıldı.

Bilişim Bakanlığı konusunda da görüşlerini aktaran Aktepe, “TBD olarak Bilişim Komisyonu kurularak, komisyon nezdinde STK’lar ve özel sektör katılımıyla sektörün önemini ortaya koyacak çalışmaların yapılmasının ve sektörün önünü açacak gelişim alanlarının değerlendirilmesinin bilişimle gelişime büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Aktepe,  Bilişim Teknolojisi ve Yazılım Üreten İşletmelerin Sanayici Kapsamına Alınması konusunu ise Devlet tarafından sektör için atılan çok büyük bir adım olarak değerlendirdi. Ayrıca TBD’nin yakın tarihlerde yapacağı 1.KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi, Bilişim Kurultayı ve Kamu-BİB etkinlikleri hakkında da bilgi aktarıldı.

 

   

 

Önceki TBD Heyeti BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan'ı Ziyaret Etti
Sonraki 1.KOBİ'ler ve Bilişim Kongresi