TBD-TÜBİSAD Yaşam Boyu Hizmet Ödülü Sahibini Buldu

TBD-TÜBİSAD Yaşam Boyu Hizmet Ödülü Sahibini Buldu

1996 yılından bugüne TBD-TÜBİSAD işbirliğinde Türkiye bilişim sektörüne uzun yıllar hizmet etmiş, önemli katkılar sağlamış kişilere verilen “Yaşam Boyu Hizmet Ödülü“nün 2019 yılı sahibi Sayın Prof. Dr. Tuncer ÖREN, ödülünü Antalya’da TBD Antalya Şubesi Başkanı Ersen Gençaslan’ın elinden aldı.

Prof. Dr. Tuncer Ören Kimdir?
Tuncer Ören, 1955 yılında Galatasaray Lisesi’nden, 1960 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Yüksek Mühendisliğinden mezun oldu. Doktorasını 1971 yılında Arizona Üniversitesi Sistem Mühendisliğinde bitirdi. Halen Kanada Ottava Üniversitesinde Bilgisayar Bilimi Emeritüs Profesörü olarak görev yapmaktadır.

Tuncer Ören, 1965 yılından bugüne bilişim sektörüne değerli katkılar sağlamıştır. Araştırma konuları arasında modelleme ve benzetim için ileri yöntembilimler, yazılım mühendisliği ve yapay zekâ uygulamalarında güvenilirlik, bilişimde özenli Türkçe sayılabilir. 51’i kitap ve bildiri kitabı olarak 540’ın üzerinde yayınından bazıları Almanca, Çince ve Türkçeye çevrilmiştir. Türkiye, ABD, Almanya, ve Kanada’dan, 10’dan fazla ödül ve Türkiye, ABD, Almanya, Çin, Kanada, ve NATO’dan 20’den fazla teşekkür plaketi almaya layık görülmüştür.

Önceki 2019 Bilişim Hizmet Ödülleri
Sonraki Gelecek Vaat Eden Programlama Dilleri Teknik Analizi