Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu Öncülüğünde Prof. Dr. Cem Say ile Yapay Zekâ Konulu Toplantı Gerçekleştirilmiştir.

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu Öncülüğünde Prof. Dr. Cem Say ile Yapay Zekâ Konulu Toplantı Gerçekleştirilmiştir.

Bilişim konusunda her zaman güncel konuları takip ederek bu konularla ilgili farkındalık ve katma değer yaratmayı hedefleyen Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi; bu kez Veri Bilimi Çalışma Grubu öncülüğünde 18 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Yelken Kulübü’nde, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Say ile “Yapay Zekâ” konulu bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantı, TBD İstanbul Şubesi Başkanı Deniz Tiryakioğlu ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda TBD İstanbul Şubesi Onur Kurulu Üyesi Prof. Dr. M. Erdal Balaban’ın açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Sektörden ve akademiden yapay zekâ ile ilgilenen araştırmacılarını bir araya geldiği bu yemekli toplantıda; Dr. Say öncelikle “50 Soruda Yapay Zekâ” adlı kitabının içeriğinden yola çıkarak yapay zekâ ile ilgili temel konulara değinmiştir. Yapay zekânın sağlayacağı avantajlar ve gelecekte yaratabileceği olumsuzluklar hakkında gündelik hayattan örneklerle bilgi vermiştir. Sunumunun sonunda Dr. Say katılımcılardan gelen soruları yanıtlamıştır. TBD İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Tiryakioğlu, yoğun ilgi gören bu toplantının TBD İstanbul Şubesi’nin diğer çalışma gruplarının da katkılarıyla benzer toplantılarla devam ettirileceği müjdesini vermiştir.

 

Önceki Yerli ve Milli Üretim Öncelikli Olmalı - CAPİTAL
Sonraki TBD'nin 48. Yaşını Kutluyoruz