TBD ISDFS 2022 Etkinliğinin Konsorsiyum Üyesi

TBD ISDFS 2022 Etkinliğinin Konsorsiyum Üyesi

Geçen yıl Fırat Üniversitesinde düzenlediğimiz 9. Uluslararası Adli Bilişim ve Güvelik Sempozyumunu (International Symposium on Digital Forensics and Security-ISDFS), bu yıl 6-7 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da Maltepe Üniversitesinde gerçekleştiriyoruz.

ISDFS; siber güvenlik, adli bilişim, yapay zekâ, makine öğrenmesi, kriptoloji, yazılım mühendisliği, bilgi güvenliği, büyük veri gibi güncel konuların ele alındığı bir sempozyumdur. Etkinliğin bu yıl onuncusunu düzeliyoruz ve 2016 yılından beri bu etkinlik, IEEE tarafından sürekli desteklenmektedir. Hakemler tarafından sempozyumda sunulması uygun görülen bildiriler, dünyanın en büyük dijital kütüphanesi olan IEEE Xplore tarafından yayınlanmaktadır.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) olarak akademik çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda 2 önemli konferans etkinliğimiz de bulunmaktadır. Bunlardan birisi ISDFS’dir ve bu etkinlik bugüne kadar Amerika’da, Romanya’da, Portekiz’de, Lübnan ve Türkiye’de gerçekleştirildi. ISDFS’ye sunulan bildirilerin büyük bir bölümünün yurtdışından gelmiş olması, bu sempozyumun uluslararası düzeydeki saygınlığını tescil etmektedir.

6-7 Haziran 2022 tarihleri arasındaki etkinliğimize bekliyoruz. Web sayfası: https://isdfs.org/

Rahmi Aktepe
TBD Genel Başkanı

Önceki "BİLİŞİM YILDIZLARI YARIŞMASI" BAŞLIYOR !!!
Sonraki 1. Teknoloji ve İnsan Zirvesi