TBD Bilişim ve Demokrasi Ödülleri Sahiplerini Buldu

TBD Bilişim ve Demokrasi Ödülleri Sahiplerini Buldu

TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim’2016) “Bilişim ve Demokrasi” ana temasıyla 8-9 Aralık 2016 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 15 Temmuz Darbe Girişiminin önlenmesinde kritik rol üstlenen medya ve iletişim kuruluşlarına, kişilere “TBD Bilişim ve Demokrasi” ödülü verildi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın katıldığı kurultayın açılış programında 15 Temmuz gecesi Türksat’ta şehit edilen Ahmet Özsoy’un eşi Yasemin Özsoy’a,  şehit Ali Karslı’nın oğlu Osman Sefa Karslı’ya ve Türksat A.Ş. adına Genel Müdürü Cenk Şen’e “Bilişim ve Demokrasi” ödülü verildi.

     

Turkcell adına Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türk Telekom adına CEO Dr. Paul Doany, Vodafone adına Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Süel ödülü aldı.

Medya kuruluşlarından CNN Türk adına Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a,  NTV  adına Genel Yayın Yönetmeni Nermin Yurteri’ne, A Haber adına ise Genel Müdürü Abdülhalik Çimen’e ödül verildi.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Abdulkadir Selvi de “Bilişim ve Demokrasi”  ödülüne layık görüldü.

   

 

 

 

 

Önceki Bilişim 2016 Yaşam Boyu Hizmet Ödülü Ş. Nezih Kuleyin'e Verildi
Sonraki Bilişim 2016 Hizmet Ödülleri Sahiplerini Buldu