Tayfun ACARER

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümünden mezun olduktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesinde Yüksek Lisans, 1995 yılında Doktor, 2016  Y. Doçent  oldu.

Bu süreç içinde önce bir özel şirkette, daha sonra sırasıyla PTT’de ve Türk Telekom AŞ Telsiz Müdürlüğünde Müdür, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi,  Telekomünikasyon Üst Kurulu   ve  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Üst Kurulunda Kurum Başkanı ve Üst Kurul Başkanı olarak görev yaptı.

Doktora eğitimini tamamladığı 1995 yılından itibaren aralıksız bir çok Üniversitede ders veren Tayfun  ACARER halen 8 farklı Üniversitede 11 farklı ders vermektedir.

Bilişim ve Deniz Haberleşme alanında yayınlanmış 7 kitabı bulunan Tayfun  ACARER halen Ulaştırma Altyapı Bakanlığında  Gemi Adamları Kurulu Başkanı, Kıbrıs Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde Yönetim Kurulu Üyesi,  İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknopark Merkezinde  Değerlendirme Kurulu Üyesi ve Sektör Danışmanı görev yapmaktadır.

Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesinde Danışma Kurulu Üyesi ve Tübitak UME’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Tayfun ACARER’in bir çok yerli ve yabancı dergide yayınlanmış yazı ve makaleleri bulunmaktadır.

Önceki Üveyiz Ünal ZAİM
Sonraki Selçuk KAVASOĞLU