Tayfun ACARER

Tayfun ACARER - Türkiye Bilişim Derneği (TBD)

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümünden mezun olduktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesinde Yüksek Lisans, 1995 yılında Doktor, 2016 Y. Doçent oldu.
Bu süreç içinde önce bir özel şirkette, daha sonra sırasıyla PTT’de ve Türk Telekom AŞ Telsiz Müdürlüğünde Müdür, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Telekomünikasyon Üst Kurulu ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Üst Kurulunda Kurum Başkanı ve Üst Kurul Başkanı olarak görev yaptı.

Doktora eğitimini tamamladığı 1995 yılından itibaren aralıksız bir çok Üniversitede ders veren Tayfun ACARER halen 8 farklı Üniversitede 11 farklı ders vermektedir.

Bilişim ve Deniz Haberleşme alanında yayınlanmış 7 kitabı bulunan Tayfun ACARER halen Ulaştırma Altyapı Bakanlığında Gemi Adamları Kurulu Başkanı, Kıbrıs Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknopark Merkezinde Değerlendirme Kurulu Üyesi ve Sektör Danışmanı görev yapmaktadır.

Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesinde Danışma Kurulu Üyesi ve Tübitak UME’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Tayfun ACARER’in bir çok yerli ve yabancı dergide yayınlanmış yazı ve makaleleri bulunmaktadır.

Önceki Ersin TAŞÇI
Sonraki Selçuk KAVASOĞLU