SİBER UZAY VE GÜVENLİK ALGISI EĞİTİMİ

SİBER UZAY VE GÜVENLİK ALGISI EĞİTİMİ

9 Ocak 2016 Cumartesi, Saat 10:00-17:00

TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonu/Kadıköy

 

EĞİTİMİN AMACI:

Günümüz teknolojisinin geliştirilmesinde en önemli etkenlerden biri “bilgi” ve “iletişim” (başka bir ifadeyle bilgisayar ve elektronik) teknolojilerinin bir arada kullanımlarından doğan “bilişim” kavramıdır. Bilişim teknolojisi sahip olduğu nitelikleri sürekli üst seviyelere eriştirirken, maliyet yönünden erişilebilirliğini makul düzeyde tutmakta ve bilişim teknolojileri günlük hayatımızın bir parçası haline gelmektedir.

Özellikle 1991 yılından itibaren ticari olarak kullanılmaya başlanan internet ve internet tabanlı teknolojiler; insanlığın sosyolojik dönüşüm evreleri boyunca ulaştığı; kara, deniz, hava ve uzay boyutlarına ilave olarak “siber uzay” boyutunu da günlük hayatımıza kazandırmıştır.

Elbette tıpkı diğer boyutlarda olduğu gibi “siber uzay” boyutunda da temel ihtiyaçlar karşılanmaya başladıkça, “güvenlik” konusu gündeme gelmiş ve “siber güvenlik” kavramı bu boyutta yer alan tüm bireyler ve kurumlar için en önemli sahalardan biri olmuştur.

Bu eğitimle siber uzay kapsamında güvenlik algısının şekillendirilmesi ve katılımcıların farkındalık düzeylerinin artırılması amaçlanmaktadır.

 

KİMLER KATILMALI:

Bilişim Dünyasının Yönetici Adayları, Orta Düzey Yöneticiler, CIO Adayları, Kurumlarda Bilişim Dünyası ile yoğun iletişimi olan iş birimi yöneticileri.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ:

  • Teknolojik Gelişimin Temel Dayanağı: Bilim ve Bilimsel Farkındalık
  • Elektromanyetik Dalga Temelleri ve Haberleşme Teknolojileri
  • Güvenlik Algısı ve Siber Uzay Boyutu
  • Siber Savaş ve Siber Savaş Analizi
  • Genel Değerlendirme

 

Katılım:

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

TBD Üyesi (aidat borcu olmayan) katılım bedeli 60 TL,  TBD Üyeleri dışında katılım bedeli 100 TL

 

Ödeme için hesap bilgileri

Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi

Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 0343544

IBAN No: TR180006400000111660343544

Başvuru – Eğitim Yeri

Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul Tel:0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: [email protected]

 

Türkiye Bilişim Derneği Üyelik Koşulları

Üyelik Başvuru Formu, fotoğraf, 60 TL yıllık üyelik bedeli

 

EĞİTMENİN ÖZGEÇMİŞİ:

Yrd.Doç.Dr. Ahmet Naci ÜNAL; 10 Aralık 1968’de Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bölümünde lisans, İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Savunma Teknolojileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı.

Elektronik tabanlı savunma teknolojileri ve karar destek sistemleri alanlarında uzmanlaştı.

Halen Bahçeşehir Üniversitesi Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı olarak akademik çalışmalarını devam ettirmekte olan Yrd.Doç.Dr. Ahmet Naci ÜNAL’ın yayınlanmış pek çok kitap, makale ve bildirileri bulunmakta olup 2015 yılında “Stratejik Karar Verme Boyutunda Bilgi Toplama/İşleme Amaçlı Karar Destek Sistemleri” ile “Siber Güvenlik ve Elektronik Bileşenleri” isimli kitapları yayınlanmıştır.

Önceki Bilişim 2015 Yaşamboyu Hizmet Ödülleri
Sonraki R PROGRAMLAMA DİLİ İLE VERİ MADENCİLİĞİ SEMİNERLERİ