Şehit ve Gazi Çocuklarına Kodlama Eğitimi Verildi

 

 

Şehit ve Gazi Çocukları için Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD)’nin her yıl düzenlediği ve gelenekselleşen etkinliklerinden biri olan Bilişim 2017- 34. Ulusal Bilişim Kurultayı, “Bilişimle–Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” ana temasıyla 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde Sheraton Ankara Otel’in de gerçekleştirildi.

Kurultay’da sosyal sorumluluk projesi kapsamında şehit ve gazi çocuklarının rehabilitasyonu ve yetkinliklerinin arttırılması amacıyla, mobil uygulama geliştirme (kod yazma eğitimi) atölyesi gerçekleştirildi.

Bilişim 2017 web sayfası (www.bilisim2017.org.tr) üzerinden yapılan bireysel başvurular içerisinden 10-16 yaş grubundan seçilen 17 çocuğa mühendis ve yazar Buğra Ayan,  MIT tarafından geliştirilen APP Inventor aracı kullanılarak kod yazma eğitimi verdi.

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe tarafından eğitimi başarıyla tamamlayan 17 çocuğa eğitim sertifikaları ve çeşitli ödüller oldukça duygusal anların yaşandığı kapanış oturumunda verildi.

 

Atölye çalışmasını destekleyen Kuruluşlar ve Dernekler;  Mektebim Koleji, LC WAIKIKI, Mehmetçik Vakfı, TSK Dayanışma Vakfı, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EMŞAD), 15 Temmuz Derneği.

Kapanış oturumunda Mektebim Koleji ve LC WAIKIKI yetkililerine de desteklerinden dolayı plaket taktim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Önceki 2017 Bilişim Hizmet Ödülleri
Sonraki TBD Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı