Nejat ÖZOL

 

1985 İstanbul doğumlu olan Nejat Özol, İlk ve orta öğrenimi sonrasında 2022 yılında Yıldız Teknik Üniveritesi Elektrik Mühendisliğine girmiştir. 2007 yılında ilgili bölümden 3.’ Lük ile mezun olmuştur.

Profesyonel yaşamına endüstriel tesislerin altyapılarının tasarımları ve uygulamalarını gerçekleştirerek başlayıp konusunda uzman firmalarda çalışmıştır.

2009 yılında Telekomünikasyon sektörüne geçerek Veri Merkezleri alanında çalışmalara başlamıştır. Veri Merkezi altyapılarında 15 yıla tecrübesiyle ulusal ve uluslararası alanda birçok çalışmaya katılmış Türkiye’ deki pazarın ve standartların gelişimine katkılar sağlamıştır.

2015 yılında bu yana Turkcell İletişim Hizmetlerinde Veri Merkezi Planlama Müdürü olarak görev almaktadır. Uluslararası alanda Veri Merkezi sektöründe yaptığı dijitalleşme tabanlı çalışmalarıyla DCS kuruluşundan 2022 yılında yılın Dijital Yöneticisi dalında ikincilik ödülüne layık görüşmüştür.

Sürekli gelişim mottosuyla kişisel gelişimine de önem veren Nejat, sahip olduğu uluslararası alanda geçerli sertifikaların yanında, 2022 yılında katıldığı İstanbul Üniversite İşletme İktisadı Enstitüsü İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programından 2023 yılında mezun olmuştur.

Evli ve 2 çocuk babası olan Nejat, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Önceki Murat YAZGAN
Sonraki Semih PUYAN