Nazmi KARYAĞDI

1968 yılında Gaziantep’te doğdu. 1993’te açılan giriş sınavını kazanarak Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcılığı’na ve yeterlik sınavında da başarı göstererek 1996 yılında Hesap Uzmanlığı’na, 2003’te Baş Hesap Uzmanlığına atandı.

Sırasıyla Kütahya Emet Lisesi’ni ve Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye bölümünü bitirdi.

2003-2005 yılları arasında ABD’nde Boston Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı.

2003 yılında Maliye Yüksek Eğitim Merkezi Başkanlığı’nda Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu süre içerisinde Maliye Bakanlığı’nda Toplam Kalite Yönetiminin yaygınlaşması amacıyla başlatılan Maliye Kalite Yönetimi Projesinin uygulama sorumluluğunu üstlendi.

Ekim 2005’ten itibaren Gelir İdaresi Başkanlığı’nda önce mükellef hizmetleri alanında Gelir İdaresi Grup Başkanı olarak görev yapmış daha sonra Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanı ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ağustos 2010-Ocak 2018 tarihleri arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de Vergi Uygulama Koordinatörü olarak iş hayatını devam ettirdi.

Aile şirketlerinin kurumsallaşması amacıyla kurucu ortak olarak yer aldığı Yeni Ekonomi Danışmanlık A.Ş.’nde ve BTNK Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.’nde mesleki yaşantısını sürdürüyor.

Nazmi Karyağdı’nın vergi hukuku, muhasebe, sermaye piyasası, toplam kalite yönetimi, yönetim ve finans alanlarında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

“Gelir İdaresi’nde Toplam Kalite Yönetimi ve Mükellef Hizmetleri” konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası panel, kongre ve sempozyuma konuşmacı ve bazı kamu kurumlarının eğitim programlarına eğitici olarak katıldı.

Maliye Bakanlığı’nda “Maliye Kalite Yönetimi” projesi, “Gelir İdaresi Başkanlığı’nda “Mükellef ve Çalışan Odaklı Dönüşüm Projesi” ile “Vergi İletişim Merkezi Projesi- 444 0 189”nin  ve “Mükellef Hizmetleri Merkezi” proje sorumluluklarını yürüterek bunları hayata geçirmiş, Avrupa Birliği fonlarından kaynak sağlanan “Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Toplam Kalite Yönetiminin Uygulanması” isimli EFQM Mükemmellik Modeline dayalı projenin de hazırlık ve kabul sürecinde proje sorumlusu olarak yer almıştır.

Bilişim sektörünün öncü dergilerinden ICT Media’da Mart 2012’den beri Bülent Taş ile birlikte ICT Vergi köşesinde aylık yazıları yayımlanmaktadır.

Halen Türkiye Kalite Derneği-KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Nazmi Karyağdı, evli ve bir çocuk babasıdır.

Önceki Burhanettin AL
Sonraki Dr. Aydın KOLAT