Murat Osman KANDIR

1974 Yılında Eskişehir’de doğan Av. Murat Osman KANDIR lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesinde, Sistem Mühendisliği Lisans Eğitimini ise Kara Harp Okulunda almıştır. Hacettepe Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Lisansı ve sonrasında Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Av. Murat Osman KANDIR yüksek Lisans tezinde yapmış olduğu proje ile katıldığı 2005 Yılı “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yeni Buluşlar Yarışması’nda” birincilik ödülü kazanmıştır. 2008 yılında Afganistan Milli Askeri Akademisi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak ve 2015 yılında NATO’nun Kosova’daki Barış Gücü’nde (KFOR) Bilgi İşlem Yöneticisi olarak uluslararası bilişim çalışmalarında bulunmuştur. 20 yılı aşkın bir süre Bilgisayar Yüksek Mühendisi olarak Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik alanlarında çalışmıştır.

Farklı disiplinleri birleştirme arzusu ile Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2019 yılında tamamlamıştır. Bilişim Suçları ve Bilişim Hukuku başta olmak üzere Yapay Zekâ, Siber Güvenlik, Bilgi Güvenliği, Ağ Güvenliği, Siber Hukuk, Yapay Zekâ Hukuku, Uluslararası Siber Hukuk, Sosyal Medya Hukuku ve Adli Bilişimdir konularında eğitimler vermekte ve çalışmaktadır.

Adli Bilişim uzmanlığı unvanına sahiptir. ISO/IEC 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçisidir. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetçisi “Ağ ve Sistem Güvenliği (D1)” ve “Uygulama Güvenliği (D2)” Baş Denetçi Sertifikasına, tüm Avrupa Birliği ülkelerini kapsayan, Genel Veri Koruma Tüzüğü (General Data Protection Regulation – GDPR) Uygulayıcısı ve Denetleyicisi Sertifikalarına sahiptir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yapay Zekâ alanında Doktora eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda Misafir Öğretim Üyesi olarak Bilgisayar Mühendisliği Lisans öğrencilerine Bilişim Hukuku Dersi vermektedir.

Halen Eskişehir Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Murat Osman KANDIR, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

Önceki Barış GÜNAYDIN
Sonraki Porf. Dr. Muhammet Recep OKUR