Kemal KUMKUMOĞLU

Av. Kemal Kumkumoğlu, 2007 yılında Galatasaray Lisesi’nden ve 2012 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Barosu bünyesinde avukatlığa başlamış ve Türkiye’nin tanınmış bürolarında ağırlıklı olarak ceza hukuku, adli bilişim ve spor hukuku alanlarında çalışmıştır.

2017-2018 yıllarında ise Hollanda’ya giderek Leiden Üniversitesi’nde “Hukuk ve Dijital Teknolojiler” üzerine yüksek lisans yaparak tezinde şifreleme teknolojileri ile insan haklarının kesişimini incelemiştir.

Kumkumoğlu, 2019-2022 yılları arasında ortağı olduğu Kumkumoğlu Özdoğan Ergün Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmıştır. 2022 yılının Ocak ayından bu yana ise Kumkumoğlu Ergün Cin Özdoğan Avukatlık Ortaklığı’nın kurucu ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Kemal Kumkumoğlu, Türkiye Bilişim Derneği Merkez İcra Kurulu üyeliği (2021-…), Türk Ceza Hukuku Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği (2020-…), Spor Hukuku Enstitüsü Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği (2017-…) görevlerini yürütmekte ve İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu ile ona bağlı Yapay Zekâ Çalışma Grubu bünyesinde ilgi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Doktora yapma hayali bakidir.

Önceki Avrupa Digital Kadın Çeşitlilik Bildirgesi Tanıtım Semineri
Sonraki Kamu Bilişim Projelerini Tanıtıyor – Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi ve Denetim Süreci