IT BUSİNESS ALİGNMENT

IT BUSİNESS ALİGNMENT

24 Kasım 2015,  Saat 10:00 – 17:00

TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonu/Kadıköy

 

Amaç
İş Dünyasında rekabet gittikçe artıyor ve kurumlar performanslarını geliştirebilmek için Bilişim teknolojilerini etkin bir şekilde kullanmak zorunda. Bunun yolu İş Birimleri ile Bilgi Teknolojileri yöneticileri  arasındaki uyum ve işbirliğinden geçiyor.  Bilgi Teknolojilerinin şirket içinde yarattığı değer,iki taraf arasındaki uyumun başarısıyla doğrudan ilişkili. Bu uyumdan öncelikle Bilgi Teknolojileri Yöneticileri sorumlu. Üst yönetimin desteğini almaksızın, bir yönetişim modeli ortaya koymadan gerçekleştirilmesi de mümkün değil. Bu uyumu istikarlı bir şekilde ortaya koyan BT Yöneticileri ise CIO olarak tanımlanıyor veya bu yolda adım atmış oluyorlar.

Bu eğitimde Bilgi Teknolojileri yöneticilerinin kurum içerisindeiş birimleriyle nasıl ilişki kurmaları gerektiği, BT için ayrılan kaynaklarla daha fazla nasıl değer yaratabilecekleri, aynı zamanda Bilgi Teknolojileri organizasyonunun itibarının nasıl yükseltilebileceğinin ip uçları veriliyor, deneyimler paylaşılıyor.

Katılımcı Profili
Bilişim Dünyasının Yönetici Adayları, Orta Düzey Yöneticiler, CIO Adayları, Kurumlarda Bilişim Dünyası ile yoğun iletişimi olan iş birimi yöneticileri.
İş Dünyası ve Bilgi Teknolojileri Yönetimi Uyumu:

“IT Business Alignment” 
1. İş Dünyasının BT den beklentileri

2. BT Yöneticilerinin karşılaştıkları temel zorluklar

3. BT Yönetişimi (IT Governance) ve “IT Business Alignment” İlişkisi

4. Kurum içi stratejik değer yaratma süreci ve BT

5. Kurumlarda BT nin nasıl konumlandırıldığı ve etkileri

6. İş Dünyası ile uyum için 5 adımlı bir süreç

7. Yaşanmış deneyimler, görüşler, değerlendirmeler

 

 

KATILIM

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir. 

Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

 

TBD Üyesi (aidat borcu olmayan) katılım bedeli 40 TL,  TBD Üyeleri dışında katılım bedeli 80 TL

 

Ödeme için hesap bilgileri

Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi

Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 0343544

IBAN No: TR180006400000111660343544

 

Başvuru – Eğitim Yeri

Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul Tel:0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: [email protected]

 

Türkiye Bilişim Derneği Üyelik Koşulları

Üyelik Başvuru Formu, fotoğraf, 60 TL yıllık üyelik bedeli

 

 EĞİTMENİN ÖZGEÇMİŞİ

H. Doğan Aral, orta öğretimini Eskişehir Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesinde tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik fakültesinden mezun olan Aral, Enka’nın yurt dışı Çimento fabrikalarında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Yurda döndükten sonra Akçimento’da çalışmaya başlamıştır. Akçimento’da öncelikle proje Müdürlüğünde, ardından Planlama grup müdürlüğünde görev yapmış, daha sonra Bütçe ve Bilgi Sistemleri yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Sonrasında Sabancı Holding Çimento Grubunda  Strateji ve Planlama direktörlüğünde çalışmaya başlamıştır. Akçimento ve Çanakkale şirketlerinin birleşmesi sürecinde aktif rol almış, Akçansa’da Bilgi ve İletişim Teknolojileri Müdürü olarak Bilgi Teknolojileri altyapısının yeniden yapılandırılması, SAP ortamının devreye alınması ve iş süreçlerinin tasarlanması projelerini yönetmiştir. Çalışma hayatı boyunca 100’ün üzerinde önemli projeyi yöneten Aral evli ve 2 çocuk babasıdır.

Önceki Ankara Şubesi Eskişehir Kültür Gezisi Yapıldı
Sonraki TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması Sonuçları