ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baştetkikçi Eğitimi (IRCA ONAYLI)

ISO/IEC 27001:2013

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Baştetkikçi Eğitimi (IRCA ONAYLI)

 

28-29 Nisan /4-5-6 Mayıs 2018

TBD Genel Merkez, Balgat Ankara

 

EĞİTİMİN AMACI VE KAPSAMI

Bu eğitimde amaç, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) tetkikçilerini bir Tetkik Planını yönetmek, planlamak, idare etmek ve uygulamak üzere yetiştirmek ve katılımcılara BGYS standardı hakkında ve sistemin tüm maddeleri için genel bilgilendirme yapmak, uygulamanın gerçekleştirilmesi ve sistemin kurulması için örneklerle açıklayıcı bilgiler sunmaktır.

ISO 27001:2013 BGYS Baş Tetkikçi Eğitimi; Bilgi güvenliği standartlarını, kurum ve kuruluşların bilgi güvenlik risklerini, tehditleri ve açıklarını sistematik olarak denetleme süreçlerini ele alan 5 günlük eğitimde katılımcıların IRCA onaylı Baş Denetçi Belgesi almasına yönelik bir eğitimdir. Eğitimin son günü yapılan sınavı geçen adaylar IRCA onaylı Başarı Sertifikası almaya hak kazanırlar.

> Bilgi Güvenliği Temel Kavramları ve Bilgi Güvenliğinin Önemi

> ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Özeti

> Güvenlik Tehditleri ve İncelenebilirlikleri

> Güvenlik Risklerinin Yönetimi

> Güvenlik Kontrollerinin Seçimi

> Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Denetimi

> Denetim Türleri ve Şekilleri

> Denetim Aşamaları ve Kapsamı

> Denetim için Gerekli Standartlar

> Baş Denetçi Özellikleri

> Denetim Ekibinin Yönlendirilmesi ve Yönetimi

> Denetim Soru Listesinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi

> Denetim Planı ve Raporlanması

> Uygunsuzluk ve Düzeltici Önleyici Faaliyet Raporu

> Liste, Rapor, Plan Örnekleri

> Örnek Denetim Uygulaması

KATILIM BİLGİSİ

Eğitim kontenjanı 20 kişidir. Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Başvuru / Eğitim Yeri:

TBD Genel Merkez, Ceyhun Atuf Kansu Caddesi 1246. Sokak 4/17 Balgat/ Ankara

Tel: +90 (312) 473 8215 (pbx)

e-posta: [email protected]

Sınavı geçen adaylara IRCA Onaylı ISO 27001:2013 Baş Tetkikçi Sertifikası verilmektedir.

TBD’nin gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır. Çay-kahve, eğitim dokümanları ücrete dahildir.

EĞİTİM ÜCRETİ

 1.750 TL+KDV

TBD Üyesi (aidat borcu olmayan) katılım bedeli 1.600 TL+KDV

 ÖDEME BİLGİLERİ

Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İktisadi İşletmesi

Banka/Şube: Garanti Bankası Atatürk Bulvarı Şubesi

IBAN No: TR 650006200071000006299158

Eğitim öncesinde banka dekontunun tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

 

EĞİTİMCİ ÖZGEÇMİŞİ

 Alper ÖZTÜRK

Orta öğretimini İzmir Atakent Lisesinde, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlayarak yine aynı üniversitenin Toplam Kalite Yönetim Anabilim dalında Yüksek Lisans yapmıştır.

Çalışma hayatına Akter Belgelendirme Ltd. Şirketinde CE Uzmanı ve Denetçi olarak başlayan Alper Öztürk, 2007-2013 yılları arasında kendisinin kurmuş olduğu Hera Danışmanlık Ltd. Şirketinde KYS, ÇYS, OHSAS başta olmak üzere yönetim sistemleri eğitim ve danışmanlık projelerini yönetmiştir.

2009 yılında Proks Belgelendirme Ltd. şirket ortağı olarak ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO/IEC 27001 başdenetçisi ve genel müdür unvanlarıyla  yönetim sistemleri özel eğitim ve belgelendirme sektörüne hizmet vermektedir.

Alper Öztürk IRCA tarafından 6002515 sertifika numarasıyla onaylanmış BGYS BaşDenetçisi ve eğitmenidir.

İş hayatı boyunca 200’ün üzerinde projeyi yöneten Alper Öztürk evli ve 1 kız çocuk babasıdır

 Ahmet TOSUNOĞLU, MBA

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi`nden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) Programı`nda tamamladı. İş yaşamına 1991 yılında Grolier Hachette A.Ş.`de Bilgisayar Programcısı olarak başladı. Ardından Alemdar Holding A.Ş.`de sırasıyla Sistem Analisti, Proje Yöneticisi ve Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yaptı. Kurucusu olduğu Uzman Bilgi Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şirketi`nde beş yıl boyunca Genel Müdürlük görevini yürüttü.

2008-2009 yılları arasında Alemdar Holding A.Ş.`de IT Koordinatörü görevini sürdürürken aynı zamanda Kartal Belediyesi`nde IT`den sorumlu Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.`de Bilgi Sistemleri Müdürü olarak çalıştı. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi`nin kuruluşundan itibaren Yönetim ve Denetim Kurullarında görev aldı. İki dönem TBD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu`nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı ve Danışma Kurulu üyeliğinde bulundu. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sektör Danışma Kurulu`nda görev yaptı. İstanbul Bilişim Kongresi, Akıllı Şehirler Kongresi, Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması ve CIO Vizyon etkinliklerinde Organizasyon Başkanı olarak görev yaptı. 2012 yılında Dünya Gazetesi “Yılın CIO”su ödülüne layık görüldü.

ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Başdenetçisi olan Ahmet Tosunoğlu halen Türkiye Bilişim Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve ATASAY HOLDİNG`te Bilgi Sistemleri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

Önceki TBD Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Barut Kanal B’de Facebook'a Verilecek Ceza ve Kişisel Verilerin Korunması Konularını Değerlendirdi
Sonraki Ortada Rıza Varsa Bir Şey Yapamayız - AKŞAM GAZETESİ