ISO/IEC 27001:2013 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞ TETKİKÇİ EĞİTİMİ (IRCA ONAYLI) GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ISO/IEC 27001:2013 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞ TETKİKÇİ EĞİTİMİ (IRCA ONAYLI) GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye Bilişim Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve HOBİM Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Tosunoğlu tarafından verilen “ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi Eğitimi (IRCA Onaylı) 13-14-19-20-21 Ekim 2018 tarihlerinde TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Bu eğitimde, Bilgi Güvenliği Temel Kavramları ve Bilgi Güvenliğinin Önemi, ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Özeti, Güvenlik Tehditleri ve İncelenebilirlikleri, Güvenlik Risklerinin Yönetimi, Güvenlik Kontrollerinin Seçimi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Denetimi, Denetim Türleri ve Şekilleri, Denetim Aşamaları ve Kapsamı, Denetim için Gerekli Standartlar, Baş Denetçi Özellikleri, Denetim Ekibinin Yönlendirilmesi ve Yönetimi, Denetim Soru Listesinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi, Denetim Planı ve Raporlanması, Uygunsuzluk ve Düzeltici Önleyici Faaliyet Raporu, Liste, Rapor, Plan Örnekleri, Örnek Denetim Uygulaması hakkında bilgiler paylaşılmıştır.

TBD İstanbul Şubesi olarak üyelerden gelen talep ve öneriler doğrultusunda ve sektördeki gelişmeler ışığında belirlenecek konularda eğitim ve bilgilendirme etkinliklerine devam edilecektir.

 

 

 

 

Önceki 2'nci TBD Genç Bilişim Yaz Kampı Düzenlendi - TİCARİ HAYAT
Sonraki Bulut Bilişim, Sanallaştırma ve Veri Merkezleri - ICT MEDIA