FOTOĞRAF DÜZELTME PRATİK PROGRAMLARI

İŞ ÇIKIŞI ATÖLYESİ
12 Eylül 2017 Salı, Saat 19:00-21:00
TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonu/Kadıköy

Amaç: Fotoğraf ve görsel düzenleme güncel yaşamın en önemli işi arasına geldi. Çektiğimiz fotoğrafın, ışığı bozuk, boyutu büyük veya fotoğraf karesinde istemediğimiz kısımlar olabiliyor. İşte bunları 1-2 saatlik eğitimle kolaylıkla çözebileceğiniz uygulamalar.

Paint.NET 
İsim sizi aldatmasın, burada Windows’un meşhur fotoğraf uygulamasından bahsetmiyoruz. Başlangıçta Paint’in yerine geçmesi için tasarlanan program fotoğrafları basit bir şekilde düzenliyor. Eğer Photoshop ya da GIMP’in sunduğu üst düzey özelliklere ihtiyacınız yoksa, Paint.NET işinizi görecektir. Bu program da kullanıcılarına farklı katmanlar, filtreler ve eklentiler sunuyor.

PhotoScape 
PhotoScape ilk bakışta oldukça basit bir fotoğraf düzenleyici gibi görünüyor. Ancak menülere göz atıldığında fotoğraf ayırma ve birleştirme, GIF yaratma gibi birçok özelliği barındırdığını keşfediyorsunuz. Fotoğraf düzenlemede yeniyseniz PhotoScape sizin için biçilmiş kaftan. Ancak bu düşünce sizi yanıltmasın. Programı amacı fotoğraf düzenlemek olan herkes kullanabilir.

Pixlr 
Reklamlara yer veren bu fotoğraf düzenleyici özellikle çevrim içi düzenleyicisiyle ön plana çıkıyor. Koyu renkli arayüzü modern bir tasarım olmanın yanında verimli bir çalışma ortamı sunuyor. Basit özellikleriyle fotoğraflarda büyük değişimler yaratabiliyor. Üstelik indirip, kurmak için beklemeniz de gerekmiyor. İnternet tarayıcısına sahip olmanız yeterli.

IrfanView 
İsminden de anlaşılabileceği gibi, IrfanView aslen bir fotoğraf görüntüleme programı. Ancak sunduğu özellikler arasında fotoğraf düzenleme seçenekleri de yer alıyor. Bu basit uygulama fotoğraf düzenleme işleri için pratik çözümler sunuyor. Ayrıca ekran görüntüsü alma özelliğine sahip. Photoshop filtrelerini de desteklemesiyle öne çıkmayı başarıyor.

KATILIM
Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.
Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.
Katılımcılar eğitime kendi bilgisayarları ile katılacaklardır.

Başvuru – Eğitim Yeri
Kayıt için formu doldurunuz.

Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul Tel: 0216 337 70 41 e-posta: [email protected]

Türkiye Bilişim Derneği Üyelik Koşulları
Üyelik Başvuru Formu, fotoğraf, 120 TL yıllık üyelik bedeli

Önceki GÜVENLİ YAZILIM GELİŞTİRMENİN TEMELLERİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Sonraki EVERNOTE İLE NOTLARINIZI HER YERDEN YÖNETİN