Fikret KAVZAK

17/07/1953 tarihinde Adana’da doğdu. Adana Teknik Lisesi Elektrik Bölümünü okul birincisi olarak bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümüne okul birincisi kontenjanından girdi ve bitirdi. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fak. İş İdaresi bölümünü bitirdi. 1974 yılında Ankara’da okurken Koç Burroughs (koç Uniyss-Koç sistem) de bilgisayar teknisyeni olarak sektöre girdi. Ulaştırma Okulunda (İzmir – Gaziemir) Ulaştırma Asteğmen olarak askerliğini yaptı. Sırasıyla Sertaş A.Ş.’de yazılım uzmanı ve Faz Elektrik’te Bilgi İşlem Sorumlusu olarak çalıştı.

1984 yılında Bilset Bilgisayar Servis Eğitim ve Ticaret Ltd. şirketini kurdu. Bilset Bilgisayar tam 40 yıldır yazılım geliştirmekte ve kurumsal sistem kurulum ve teknik destek hizmeti vermektedir.

Bilset bilgisayar ticari yazılımlar (bilset markalı e-fatura, e-defter v.b.) üretmektedir.

4 dönem İzmir Ticaret Odası Bilişim – Yazılım Komite ve Meclis Üyeliği yapmıştır.

4 dönem İzmir’i temsilen TOBB Bilgisayar Sektör Kurulu ve Sektör Meclis Üyeliği yapmıştır.

16 yıl boyunca KOSGEB KOBİ Kurul Üyeliği yapmıştır.

Altay Spor Kulübü Genel Kurul Üyesi ve Altay Dernek üyesidir.

1971 yılında kurulan ve Kamu Yararına Dernek statüsü olan TBD (Türkiye Bilişim Derneği)’nin 35 yıldır üyesidir. TBD’nin 14 yıl İzmir İl Temsilciliğini yaptıktan sonra kurulan İzmir Şubesinin 15 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Dokuz Eylül, Manisa Celal Bayar, İzmir Ekonomi ve Yaşar Üniversitesi Müh. Fakültesi Bilgisayar ve Yazılım  Mühendisliği bölümlerinde Danışma Kurulu Üyeliği ve Ekonomi Üniversitesini kuran İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği yapmaktadır. Zaman zaman Manisa Celal Bayar ve İzmir’deki tüm üniversitelerde bilişim ve yazılım teknolojileri dersleri vermektedir.

2 dönem (8 yıl) İZTO’yu temsilen resmi bilirkişi ve hakemlik yapmıştır.

1982 yılında Fernur Kavzak ile evlenen Fikret Kavzak evlidir ve 2 kız çoçuğu vardır. İngilizce bilmektedir.

Önceki Türkiye Bilişim Derneği ile Başkent Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Sonraki Öğr. Grv. Dr. Alev GÜRTUNCA