Doç. Dr. Gökhan Özbilgin e-Devlet Kurulu’na seçildi.

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin,  2015-2019 e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı Kurulu’na seçildi. Derneğimizde Kamu Bilişim Projeleri ve e-Devlet çalışmaları sürecinde de aktif bir şekilde rol oynayan Sayın Özbilgin aynı zamanda Kamu Bilişim Merkezi Yöneticileri Birliği Çalışma Grubunun da temsilciliğini yürütmektedir. Hazırlanacak olan strateji ve eylem planı ile tüm paydaşların ihtiyacına cevap verecek bir süreç gerçekleştirilecek…..

2015-2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı Hakkında

İzzet Gökhan Özbilgin kimdir?

1998 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Bölümü’nden şeref listesinde mezun olmuş, daha sonra akademik çalışmalarına devam ederek yüksek lisans, doktora çalışmalarının ardından Doçent ünvanını almıştır. Doç. Dr. Özbilgin çeşitli özel kuruluşlarda ve kamu kurumlarında bilişim alanında önemli görevlerde bulunduktan sonra akademik dünyaya geçmiştir. Halen Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı olarak görev yapmakta olan Doç. Dr. Özbilgin başta yönetim bilişim sistemleri, e-Devlet, e-Dönüşüm, BT yönetimi , bilgi güvenliği olmak üzere faklı bilişim konularında çalışmış, eğitimler vermiş ve yayınlar yapmıştır.

Türkiye Bilişim Derneği, ISSA ve ISACA gibi çeşitli ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları ve örgütlerde üst yönetici düzeyinde temsilcilik görevi yerine getirmekte ve danışmalık hizmetleri vermektedir.

Saygılarımızla,

Türkiye Bilişim Derneği

Son Güncelleme Tarihi:26/12/2014
Önceki WiSE.TV'de Röportaj
Sonraki Bilişim Garaj Akademisi "TechAnkara Proze Pazarı" etkinliğinde 1. seçildi.