DİJİTAL DÜNYA KADINLARI SEMİNERİ BAŞLIYOR…

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI SEMİNERİ BAŞLIYOR…

TBD GENEL BAŞKANI RAHMİ AKTEPE: “DİJİTAL DÜNYANIN MİMARI KADINLAR OLACAK”

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Dünya Kadınlar Gününe özel olarak ‘Dijital Dünya Kadınları Semineri’ düzenliyor.

Seminer, Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED), Gaziosmanpaşa Soroptimist Kulübü, GLOBALNET İnternet Teknolojileri içerik destekleri ve T-SOFT E-Ticaret Firması desteği ile 9 Mart’ta (TSE) Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

TBD Genel Başkanı Aktepe, “dijital dünyanın mimarı kadınlar olacak” diyerek kadın dokunuşunun her alanda olduğu gibi dijital alanda da farklı bir değişim yaratacağını belirtti. Aktepe, “Kadınları, bilgi, birikim, üretim ve eserleriyle girişime yönelmeleri ve yeni iş alanlarında yeni meslekler ile dijital dünyada var olmalarını destekliyor, seminerimize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Seminerde açılış konuşmalarını; TBD Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Can, Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD) adına Yönetim Kurulu Üyesi Naz Öztürk, ile TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe yapacak. Seminere, çalışan, girişimci, üreten ve genç kadınların katılımının olmasının önemine vurgu yapılıyor.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI BAŞARI HİKAYELERİNİ PAYLAŞACAK

Açılış konuşmaları ardından, dijital dünyada çalışan kadınlar, internet varlıkları ve dijital pazarlama, dijital dünyada yeni meslekler ve iş fırsatları başlıkları altında paneller düzenlenecek. Ayrıca etkinlikte, dijital dünya kadınları başarı hikayelerini paylaşacak, ayrıca dijital dönüşümle gelen iş ve meslek fırsatları, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi, dijital dünyaya açılmada vazgeçilmez olan web sitesi kurma, blog sayfası açma, e-ticarete giriş gibi kapsamlı bilgiler de aktarılacak. Program sonrası katılımcılara “katılım belgesi” gönderilecek ve de dünya kadınlar gününe özel hediyeler verilecek.

“DİJİTAL DÜNYANIN KADINLARA İHTİYACI VAR. KADINLARIN DAHİL OLMADIĞI BİR DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRECİ HER ZAMAN EKSİK KALACAKTIR.”

Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun 🙂

Rahmi AKTEPE 

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ Genel Başkanı

Yer : Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Konferans Salonu – Necatibey Cad. No:112 Kızılay/ANKARA

          GOOGLE HARİTA: https://goo.gl/maps/udytecaocKD2

Tarih : 9 Mart 2019 Cumartesi

Saat : 09:30 – 13:30

Seminer organizasyon ve içerik desteği GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve YAZILIM firması tarafından sağlanmaktadır.

Seminere katılım ücretsiz olup, kayıt yapılması gerekmektedir.

Program hakkında ayrıntılı bilgi ve ONLINE KAYIT olmak için bu bağlantıya tıklayınız.. 

Önceki Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Serbest Bölgelerde Yazılım Kümelenmesi Raporu
Sonraki VERİ KURTARMA SEMİNERİ