TBD Elazığ’da Dijital Dönüşüm Siber Güvenlik Konferansı Düzenledi 26.04.2019

TBD Elazığ’da Dijital Dönüşüm Siber Güvenlik Konferansı Düzenledi 26.04.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Bilişim Derneği, Fırat Üniversitesi FEBİTEK Öğrenci Topluluğu ve Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü’nün işbirliği ile Fırat Üniversitesi’nde “Dijital Dönüşüm Siber Güvenlik ve Kariyer Planlaması Konferansı” düzenlendi.

Elazığ’da gerçekleştirilen etkinliğe TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, TBD İkinci Başkanı M. Ali Yazıcı (ASELSAN-Uydu Görev Yükleri program Müdürü), TBD Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ali Yazıcı (TBD Onur Kurulu Başkanı, Atılım Üniversitesi), Ceyda Süer (VODAFONE-Türkiye Kamu Satış Kıdemli Müdürü), Lütfi Özbilen ve TBD Genç Başkanı Melih Aşıcı katıldı.

26 Nisan 2019’da açılışı gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe yaptı. Aktepe, Türkiye’nin Değişim ve Dönüşümünde TBD’nin Rolünü ele aldı. Aktepe konuşmasında TBD’nin 48 yıllık bir geçmişi olduğunu ve kamu yararına dernekler statüsü ile farkındalık yarattığını vurguladı. Derneğin Fırat Üniversitesi ile işbirliği yapacağını ve ilk etapta Elazığ’da bir şube açma çalışmalarını başlatmayı hedeflediklerini açıkladı.

TBD İkinci Başkanı M. Ali Yazıcı açılış konuşmasında siber güvenlik konusunda genel değerlendirmelerde bulundu ve ASELSAN’ın bu konudaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TBD Onur Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Yazıcı ise konuşmasında dijital dönüşüm, bilgisayar ve ağ güvenliği konularını ele aldı. Atılım Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümünün çalışmalarını hakkında kısa bilgi verdi.

TBD Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Süer konuşmasında iş hayatında kadın yönetici olmanın olumlu/olumsuz yönlerine dikkat çekti. Ayrıca öğrencilerin Vodafone’da staj yapmaları ve işe başlamaları için nasıl bir yol izlemeleri gerektiği hakkında kısa bilgi verdi.

Açılışta konuşan FEBİTEK Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Nurhayat Varol ise FEBİTEK Kulübünün geçmişten günümüze yaptığı önemli etkinliklerinden bahsederek, TBD Yürütme Kurulu Başkanı ve Yürütme Kurulu üyelerinin bu ziyaretinin çok önemli olduğunu ve Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin bir kısmının bu buluşma sonucunda TBD’nin aracılığı ile işyeri eğitimi yapma fırsatı elde edeceğini belirtti.

Açılışta konuşan Yazılım Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Asaf Varol’da Elazığ’da TBD’nin bir şubesinin açılması için çalışma başlatacaklarını söyledi.

Çok sayıda öğrencinin ve akademisyenin katıldığı etkinliğe, TBD Genç Bilişim Topluluğunun Fırat Üniversitesi’nde kurulmasına karar verildi.

Bu etkinlik ile ilgili video görüntüsüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Önceki TBD'nin 48. Yaşında ATA'mızın Huzurundayız
Sonraki TBD Türk Müziği Korosunun İlkbahar Konseri