Bilişimciler Sahnede

25 Şubat 2017 Cumartesi, Saat 10:00-16:00

TBD İstanbul Şubesi

Sahne korkusu, ölüm korkusundan sonra en büyük korkulardan biridir. Bu körkuyu yenmek aslında bazı formüller ile o kadar da zor değil.  Bu eğitimde bu formülleri öğrenerek, etkileyici ve interaktif sunumlar yapabileceksiniz.

SAHNE SİZİN…

İÇERİK:

 • Sahnede tanışma
 • İyi ve kötü sunumlar nelerdir?
 • Sunum yapmaktan neden korkarız?
 • Bu korkuları yenmenin formülleri
 • Dinleyiciyi tanımanın önemi
 • İnsanların ne zaman dinlemediğini bilmek
 • Dinleyicinin dikkatini canlı tutmak
 • Konuşmayı hazırlamak
 • Sunum sırasında ses kullanımı, göz teması, beden dili vb. sahne performansını arttırıcı tekniklerin doğru kullanımı
 • Sahne de siz nasılsınız?
 • Görsel Öğelerin Kullanımı
 • Sunum Türüne Göre Görsel Öğelerin Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar
 • Sözel Öğeleri Destekleyecek Tutarlı Görsellerin Seçilmesinde Dikkat Edilecek Hususlar
 • Resim, Video, Grafik Öğelerinin Etkin Kullanımı
 • Sunuma Güç Katan Powerpoint İpuçları
 • Sunuma Güç Katan Excel Grafikleri

 

 • SUNUM ÖRNEKLERİ
 1. Pazarlama Sunumu
 2. Satış Sunumu
 3. Proje Sunumu
 4. Kurum Mevcut Durum Analizi Sunumu

KATILIM

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

 

TBD Üyesi (aidat borcu olmayan) katılım bedeli 80 TL

TBD Üyeleri dışında katılım bedeli 120 TL

 

Ödeme için hesap bilgileri

Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi

Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 0343544

IBAN No: TR180006400000111660343544

 

Başvuru – Eğitim Yeri

Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: [email protected]

Türkiye Bilişim Derneği Üyelik Koşulları

Üyelik Başvuru Formu, fotoğraf, 60 TL yıllık üyelik bedeli

 

EĞİTMENLER

Pınar KONYA, B. Anadolu Lisesini bitirdikten sonra  ‘Bilkent Üniversitesi’nde “İngiliz Dili ve Edebiyatı” eğitimi gördü. Meslek hayatına Bureau Veritas’ ta İnsan kaynakları, Etik ve Kalite Yönetim Temsilciliği yaparak başlayan KONYA,  ISO 9001 Kalite yönetim sistemi Baş Denetçisi olarak da farklı sektörlerden birçok firmaya baş denetçilik yapmıştır. İlk Türkak akreditasyonlarında Bureau Veritas’ta Yönetim Temsilcisi olarak başarı ile yer almıştır. Daha sonra Türk Loydu, TBWA, Alberk QA Technıc ve TÜV RHEINLAND’ da üst düzey yöneticilik yaptı ve birçok farklı konuda eğitim verdi. Pınar KONYA, AKADEMİPİA firmasını kurarak; danışmanlık yaparken, Liderlik, İnsan Kaynakları, Bireysel gelişim, Etik ve Yönetim Sistemleri konularında çeşitli eğitimler tasarlamakta ve vermektedir.  Üniversite eğitiminin yanı sıra 2 yıl deneme sahnesi ve 1 yıl da Şahika Tekand’dan tiyatro eğitimi almış ve farklı oyunlarda sahne almıştır. Aksesuar ve takı tasarımı yapmakta ve birçok farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

Levent KARADAĞ, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden 1988’de mezun oldu. 1986 -1990 arasında  başta Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi olmak üzere birçok özel eğitim kurumunda ‘bilgisayar programlama’ dersleri verdi. Türkiye’nin önde gelen firmalarında Sistem Analisti, Proje Yöneticisi, Bilgi Sistemleri Yöneticisi, İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticiliği, E-Ticaret Projeleri Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Karadağ, danışmanlığın yanında hizmet ve çözümlerle 100’den fazla kurumun e-Ticarete taşınmasına destek vermiştir. Karadağ; 1999 yılından beri Türkiye’nin Bilişim ve E-Ticaret’e taşınmasında kamu ve özel sektör çerçevesinde çok sayıda etkinlik organize etmiş, E-Ticaret ve Girişimcilik anlamında birçok AB ve Kalkınma Ajansı projesi tasarlamış ve yürütmüştür.

2000 yılından bu yana Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi yönetimde yer alarak, KOBİ Bilişim, Dijital Yaşam, Sosyal Medya, Akıllı Şehirler, Uzaktan Eğitim, Proje Yönetimi gibi çok sayıda ulusal ve uluslar arası sempozyum ve kongre organizasyonu gerçekleştirmiştir. Bu organizasyonlarda 300’den fazla yabancı konuşmacı yer almıştır.  Karadağ, öğretim görevlisi olarak Kadir Has Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesinde yarı zamanlı çalışmış, çok sayıda TV Programında yer almış ve çeşitli gazetelerde yazıları yayınlanmıştır.  Karadağ, halen Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Önceki İsrail Büyükelçiliği Elçi-Müsteşarı Shani Cooper-Zubida'nın TBD'ye Ziyareti
Sonraki Kadın Yönetici Olmak