Bilişim 2017 Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Bilişim 2017-34. Ulusal Bilişim Kurultayı için 1 Aralık 2017 Cuma günü

basın toplantısı gerçekleştirildi

20-21 Aralık 2017 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirilecek olan TBD 34’üncü Ulusal Bilişim Kurultayının teması Başbakanımızın geçen yıl yapılan 33’üncü kurultayımızdaki talimatlarına uygun şekilde “ Bilişimle-Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” olarak belirlenmiştir.

Anadolu Ajansı’ndan Arife Yılmaz, Hürriyet Gazetesi’nden Hacer Boyacıoğlu, Sabah Gazetesi’nden Barış Şimşek, Habertürk Gazetesi’nden  Esra Nehir, Akşam Gazetesi’nden Miray Çimen, Türkiye Gazetesi’nden Osman Çobanoğlu ve Dünya Gazetesi’nden Hüseyin Gökçe’nin katıldığı basın toplantısında bilişim gündemine ilişkin keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Kurultayda ülkemizin dijital dönüşümüne azami oranda katkı sağlanması ve ortak akıl ile oluşturulacak strateji ve eylem planlarının karar vericilere ulaştırılması amacıyla her biri bir birinden önemli konu başlıklarına sahip 9 adet panel (Üretimde Dijital Dönüşüm, Sürdürülebilir Siber Güvenlik ve Ulusal Stratejiler,Rektörler Zirvesi: Nitelikli İnsan Kaynağı, Türkiye’nin 5G Yol Haritası: Yerli Teknolojiler, Bilişimle Gelişen Finans Sektörü ve Güvenlik, Güvenliğin Bireysel ve Kurumsal Yaşama Dokunması, Türkiye’de Sayısal Pazar: Fırsatlar ve Zorluklar, Akıllı Evler ve Tüketici Elektroniği ) hakkında gazetecilere bilgi verildi.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Etkinlik Yürütme Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Ali Yazıcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihan Tuna kişisel verilerin korunmasından üretimde dijital dönüşüme, sürdürülebilir siber güvenlik ve ulusal stratejilere kadar gündemde var olan çeşitli konularda gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

Basın toplantısında Kurultayın düzenlenmesi ve temasının belirlenmesindeki aşağıda yer alan 6 ana amaç hakkında detaylı bilgi verildi;

  1. Dijital Olgunluk Seviyesinin Yükseltilmesi, 
  2. Dijital Ekonominin Önemi,
  3. Nitelikli İnsan Kaynağının Yetiştirilmesi,
  4. Ulusal Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi,
  5. Yerli ve Yenilikçi Teknolojilerin Geliştirilmesi,
  6. Geleceği Şekillendirecek Olan Çocuklara Kodlama Eğitimi Verilmesi

 

 

Önceki 3. Akdeniz Bilişim Zirvesi Bu Yıl 9 Aralık’ta!
Sonraki    5 Aralık, 1934 Kadın Hakları Günümüz Kutlu Olsun.