Bilişim 2016 TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı 8-9 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirildi

Derneğimiz tarafından 1976 yılından bu yana düzenlenen TBD Ulusal Bilişim Kurultayları’nın 33’üncüsünü  “Bilişim ve Demokrasi” ana teması ile 8–9 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleştirdik. Sayın Başbakanımızın açılışta yaptığı konuşmasında TBD ile ilgili anlamlı sözleri ve  “2017 Yılının Bilişim Yılı” olması talebimize olumlu cevap vermesi hepimizi çok mutlu etti. Bilişim 2016 Kurultayımız aralarında Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Ankara Milletvekili, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve AGİT Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Sayın Vedat Bilgin, CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Sayın Kamil Okyay Sındır, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Doç. Dr. Sayın Mehmet Günal, BTK Başkanı Sayın Ömer Fatih Sayan gibi siyaset, kamu, bilim, iş dünyası ve medyadan yoğun katılımın olduğu çok başarılı bir etkinlik oldu.

Yaklaşık 2 binbeşyüz kişinin katıldığı “Bilişim Sektörünün En Büyük Buluşması”na sahne olan Kurultay medyanın da yoğun ilgisiyle karşılaştı. Canlı yayınlarda, ana haber bültenlerinde, gazetelerde, internet sitelerinde çıkan yüzlerce haberle bilişim sektörüne ilişkin gündem oluşturmanın keyfini yaşadık. “Bilişim ve Demokrasi Ödülleri”nin yanısıra çok sayıda ödülü de verdiğimiz ödül törenlerimizde ise oldukça duygusal anlar yaşadık.

tbd-ulusal-bilisim-kurultayi-binali-yildirim-33

TBD olarak; Sayın Başbakan’ ın verdiği destekten güç alarak Bilişim Sektörüne çok daha fazla hizmet verme azmindeyiz.

İki gün boyunca heyacanın ve ilginin düşmeden yaşandığı Kurultay’da çok değerli konuşmacılarımızla, konuklarımızla sektörümüzün her boyutuyla masaya yatırıldığı, yeni açılımların, fikirlerin tartışıldığı Kurultayımız gerçek bir iletişim platformu da oldu. 2017 yılının “Bilişimde Gelişim Yılı” olarak ilan edilmesi, sorunlarımıza kulak verilmesi, “kalkınmanın anahtarının katma değeri yüksek olan bilişimde, yazılımda, özellikle de yerli yazılımda” olduğu vurgularının güçlü bir şekilde yer almasından mutluluk duyduk. Türkiye’nin 21’inci yüzyılda etkin bir dünya gücü olarak var olabilmesi, kendi teknolojilerini üreterek uluslararası rekabet edebilen konumdaki bir bilişim sektörüne sahip olmasıyla mümkün. Biz TBD olarak bu hedef için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

>>> Kurultayımızın Sonuç Bildirgesine erişmek için tıklayınız.

>>> Kurultayımızın Medya Yansımaları hazırlanmaktadır. Yakın zamanda web sitemizde yayınlanacaktır.

Sayın Başbakanımızın katılımıyla her sene olduğundan daha farklı, yoğun ve verimli geçen kurultayımıza destek ve katılım sağlayan başta Başbakanımız olmak üzere tüm destekleyen ve katılım sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür eder,

Saygılar sunarız.

TBD Yönetim Kurulu 

 

tbd_bilisim_2016_basbakan_binali_yildirim

tbd-ulusal-bilisim-kurultayi-tamamlandi-33

Önceki Terörü Lanetliyoruz!
Sonraki Bilişim 2016 TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı Sonuç Bildirgesi