BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

22 Mart 2012 Perşembe 14:00-17:00

TBD Istanbul Subesi / Kadıköy

Son yıllarda, Bilişim Teknolojilerindeki gelişmeler; bilişimin kurumların iş süreçlerinde yoğun kullanılmasına ve kurumsal verimliliğin artmasına önemli katkı sağlamıştır. Bilişim, sektör olmanın ötesinde yaşamın önemli parçasını teşkil etmeye başlamıştır. Bu gelişmelere paralel olarak bilişim teknolojilerinin kullanımına bağlı davalarda her geçen gün artmaktadır. Adaletin sağlanması için bilişim konusunda uzmanlaşma ihtiyacı gün be gün kendini göstermektedir. Adli merciler derneğimizden sürekli bilişim konusuna ilişkin inceleme, görüş ve “Bilirkişi” taleplerinde bulunmaktadır. Bu talepler bilişim sektörünün önde gelen firmalarına da yöneltilmekte hatta ilgili personelden uzmanlığı nedeniyle tanık, bilirkişi vd. ad altında k onuyu aydınlatması talep edilebilmektedir. Derneğimiz bilişim sektörü ile hukuk alanının iç içe geçtiği bu konularda görevlendirilecek kişilerin aydınlatılması için aşağıdaki konuları içeren başlangıç eğitim semineri organize edilmiştir.

 

Kimler Katılmalı

Bilişim sektöründe yer alan Firma sahipleri, Orta ve üst düzey yöneticiler, bilişim uzmanları, proje yöneticileri, bilirkişi olmayı düşünenlre, bilirkişilik hakkında bilgi edinmek isteyenler.

 

PROGRAM İÇERİĞİ

Av. Sedef Pelin Gürlek- TBD İstanbul Denetim Kurulu ve Bilişim Hukuk ÇG Üyesi

1-      Bilirkişilik Başvuru Şartları

2-      Bilirkişilik Kurumu ve Bilirkişinin Görevi

3-      Bilirkişinin Görevlendirilmesi

  1.  Dosyanın Teslimi
  2.  Keşif
  3.  Rapor Tanzimi
  4.  İmza
  5.  Dosyanın ve Raporun Teslimi

4-      Rapor Tanzimi, Dili ve Şekli Esaslar

5-      Bilirkişi Raporunun Hukuki Niteliği

6-      Konuya ilişkin kavramların açıklanması

  1. Bilirkişinin Reddi
  2. Bilirkişinin Kusuru
  3. Rapora İtiraz

7-      Ek – Ayrık – Ön Rapor

8-      Bilirkişinin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu

9-      Bilirkişi Ücreti ve Vergilendirilmesi

 

Ahmet Tosunoğlu – TBD İstanbul Yönetim Kurulu II.Başkanı

BİLİRKİŞİLİK DENEYİMLERİ

Katilim

Kesin kayit icin banka dekontunun tarafimiza gonderilmesi gerekmektedir. Program sonunda katilim sertifikası sunulmaktadır. Onceden kayit olmak gerekmektedir.

TBD Istanbul gerektiginde egitim mekanini veya egitmeni degistirme, programi iptal etme veya erteleme hakkini sakli tutmaktadir.

 

TBD Uyesi katilim bağış bedeli 25 TL,  TBD Uyeleri disinda katilim bagis bedeli 50 TL  

Odemeleri icin hesap no: Turkiye Is Bankasi Hasanpasa Subesi  IBAN No: TR180006400000111660343544

 

 

Basvuru

TBD Istanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: [email protected]

Adres: Caferağa Mahallesi  Gn.Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul

 

www.facebook.com/tbdakademi

 

Turkiye Bilisim Dernegi Uyelik Kosullari

Uyelik Basvuru Formu, Uc adet resim, 60 TL yillik uyelik bedeli

 

EĞİTMENLER 

Av. Sedef Pelin Gürlek- TBD İstanbul Denetim Kurulu ve Bilişim Hukuk ÇG Üyesi

Orta öğrenimi Vatan Anadolu Lisesinde, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Mali Hukuk Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2006 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat olarak çalışan Gürlek, aynı zamanda İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde Bilişim Hukuku konusunda eğitimler vermektedir. Niş hukuk bürolarından Türkiye Futbol Federasyonuna kadar çeşitli kurumlarda çalışma imkanı bulmuş olan Gürlek, Ticaret Hukuku, Vergi Hukuku, İdare Hukuku, Spor Hukuku, Bilişim Hukuku konularında Serbest Avukat olarak danışmanlık, avukatlık ve eğitim hizmetleri sunmaktadır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Denetim Kurulu ve Bilişim Hukuk Çalışma Grubu üyesidir.

 

Ahmet Tosunoğlu – TBD İstanbul Yönetim Kurulu II.Başkanı

1970 yılında Giresun’da doğdu. Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında Grolier Hachette A.Ş.’de Bilgisayar Programcısı olarak çalıştı. 1992–2004 yıllarında Alemdar Holding A.Ş.’de sırasıyla Sistem Analisti, Proje Yöneticisi ve Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yaptı. 2004–2008 yılları arasında Uzman Bilgi Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şirketinde Genel Müdürlük görevini yürüttü. 2008-2009 yılları arasında Alemdar Holding A.Ş’de IT Koordinatörü görevini sürdürürken aynı zamanda Kartal Belediyesi’nde Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Başkan Yardımcısı olan Ahmet Tosunoğlu 2009 yılından itibaren İGDAŞ’ ta Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Önceki Bilişim Spor Şenliği
Sonraki AB VE KALKINMA AJANSLARINA PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ