Bilgeiş ve TBD İşbirliği Protokol İmzalama Toplantısı

Bilgeiş ve TBD İşbirliği Protokol İmzalama Toplantısı

İşçi ve İşverenlerin Kapasitelerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yoluyla Geliştirilmesi Projesi kapsamında Bilgeiş-TBD İşbirliği Protokol İmzalama Toplantısı 12 Ekim 2016 tarihinde ODTÜ Rektörlük Binası Senato Toplantı Salonu’nda yapıldı.

img_1268  img_1278

BİLGEİŞ e-öğrenme portalı ile KOBİ’lerin kapasite geliştirmesine olanak sağlamayı hedefleyen işbirliği protokolü TBD Başkanı İlker Tabak ve ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Gönül Sayan arasında imzalandı.

img_1285Protokol kapsamında ODTÜ tarafından hazırlanan BİLGEİŞ e-öğrenme portalinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedefleniyor.

5 hedef ilden (Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Eskişehir) Odalar, Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler, Sürekli Eğitim Merkezleri gibi çeşitli paydaşlarla da imzalanacak olan işbirliği protokolü kapsamında işçi ve işverenlerin kapasitelerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri temelli derslerle artırılması hedefleniyor.

BİLGEİŞ e-öğrenme portali 2015 Aralık ayında Avrupa Birliği – Türkiye mali işbirliği çerçevesinde 2015 Aralık ayından beri yürütülen BİLGEİŞ projesi kapsamında hayata geçiriliyor.

Teknolojiye uyum yeteneği geliştirilmiş bir iş gücü piyasası oluşturulması, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımının ve etkinliğinin artırılması, işçi ve işveren düzeyinde kapasite geliştirilmesi ve Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin desteklenmesi hedefleri doğrultusunda hazırlanan BİLGEİŞ e-öğrenme portaline Kasım ayı içerisinde kayıt alınmaya başlanacak.

İçerisinde çoğunluğu Bilgi ve İletişim Teknolojileri temelli olan 100 ders barındıran BİLGEİŞ e- öğrenme portalinde sunulan derslerin tümü ücretsiz olacak. Dersleri tamamlayan katılımcılara ODTÜ imzalı başarı belgesi verilecek. Portale bilgeis.net adresinden ulaşılabilecek.

Önceki Bilişim 2016 Bildiri Çağrısı
Sonraki Bilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması Ödülleri Dağıtıldı!