Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Projesi’ni Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi İşbirliği ile Gerçekleştirdi.

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Projesi’ni Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi İşbirliği ile Gerçekleştirdi.

Türkiye’de nitelikli network uzmanı yetiştirmeyi hedefleyen Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürlüğü verilen eğitimi irdelemek, kaliteli eğitim ortamları oluşturabilmek ve kaliteli eğitmenler yetiştirebilmek amacıyla Avrupa Birliği desteğini kullanarak AB Leonardo da Vinci projesi gerçekleştirmiştir.
Bayrampaşa İlçesi’ndeki eğitim kurumlarının eğitim verme koşullarını iyileştirmek ve öğretmenlerimizin niteliklerini artırarak ülkemizin network eleman ihtiyacının karşılanmasına destek vermek amacıyla sürekli öğrenmeyi hedefleyen Leonardo da Vinci projesiyle Avrupa ülkelerindeki network eğitimi veren kurumlar incelenmiştir.

Proje Koordinatörü olan Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu çalışmaya;

Cisco Yetkili Yerel Eğitim Merkezi olan İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni,
Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’ni
Avrupa Kalite Yönetim Kuruluşu’nun Türkiye temsilcisi KalDer’i,
Bayrampaşa Kaymakamlığı’nı davet etmiştir.

leonardo_da_vinci_01

Proje; Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme Programı Leonardo da Vinci Vetpro Hareketlilik Projesi kapsamında 2013-1-TR1-LEO03-49605 No’lu “Cisco NETACAD ağ sistemleri eğitiminin AB ülkelerindeki Ağ Akademilerinde uygulama, yöntem ve tekniklerinin yerinde izlenerek; iyi uygulamaların İstanbul’a aktarımı” adıyla kabul edilmiştir.

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen AB projesi kapsamında İspanya, Almanya, İrlanda ve Finlandiya’daki Cisco Network Akademilerindeki (Cisco NetAcad) uygulamalar yerinde izlenmiş ve karşılıklı olarak iyi örnekler paylaşılmıştır. Bu kapsamda ilk çalışma ziyareti İspanya Valencia şehrinde bir hafta süresince gerçekleştirildi. “Centre Integrat Públic de Formació Professional MISLATA”(CIPFP Mislata) ve “Centre Integrat Públic de Formació Professional Ausias March”(CIPFP Ausias March) isimli eğitim kurumları ziyaret edildi.

leonardo_da_vinci_02

İkinci çalışma ziyareti Almanya’nın Husum şehrinde “Berufliche Schule des Kreises Nordfriesland in Husum” ve Berlin şehrinde “Hein-Moeller-Schule” isimli mesleki eğitim kurumlarında gerçekleştirilmiştir.

Üçünçü çalışma ziyaretinde de İrlanda’nın Dublin şehrinde “Dorset College” isimli eğitim kurumu ziyaret edilerek çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Projenin son akışı ise Finlandiya’ya gerçekleştirilmiştir. “TAKK Tampereen Aikuiskoulutuskeskus” isimli eğitim kurumu ziyaret edildi. Toplantı ve çalışmalar sonucunda Tampere şehrindeki mesleki eğitim kurumlarından örnekler ve uygulamalar yerinde görülmüştür. Çalışma ziyaretlerimizde, İstanbul’daki Cisco Yerel Eğitim Merkezi hakkında bilgiler verilmiş, Türk Eğitim Sistemi anlatılmıştır. Aynı zamanda ziyaret edilen ülkelerdeki Cisco Network Akademileri ve eğitim sistemleri hakkında da bilgiler elde edilmiştir.

leonardo_da_vinci_03

Önceki COBIT5 FARKINDALIK EĞİTİMİ
Sonraki Kamu-BİB'16 Başarıyla Tamamlandı