Ayşegül AK

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve  İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra NETCAD Yazılım AŞ’de finans uzmanı olarak iş yaşamına başlamıştır.

Aynı dönemde Başkent Üniversitesi İşletme Yüksek  Lisans Programı’nı tamamlamış, daha sonra 2004 yılında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde finans üzerine doktora çalışmalarına başlayarak akademik hayata geçiş yaparken Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne araştırma görevlisi olarak girmiştir.

2009 yılında finans alanında yazdığı doktora tezi ile doktor unvanını almış, o yıldan bu yana kendi üniversitesi haricinde Atılım Üniversitesi, Kara Harp Okulu’nda konuk öğretim üyeliği yapmış ve çeşitli kurum kuruluşlarda finans üzerine eğitimler vermeye devam etmiştir. Halen Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi ve Ekin Ön Kuluçka Merkezi’nde müdür yardımcılığı görevlerini yürütmektedir. Yayımlanmış pek çok makalesi, kongre bildirileri, çeşitli televizyon ve radyo kanallarında yorumcu olarak katıldığı program ve gazete yazıları bulunmaktadır. İki çocuk annesidir.

Önceki TBD, 33. Olağan Genel Kurulunda Rahmi AKTEPE Yeniden Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Seçildi
Sonraki Meltem ERYILMAZ