Av. H. Murat Berberer

Av. Halil Murat Berberer Kuleli Askeri Lisesi mezuniyeti sonrası Kara Harp Okulu’nu sistem mühendisliği lisans derecesi ile piyade subayı olarak tamamlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevi sırasında Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olmuştur.

TSK’da onurla sürdürdüğü görevinde Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı mahkeme ve savcılıklarda askeri hakim ve savcı olarak görev yapmış emekliliğini takiben Ankara Barosuna kayıtlı avukat olarak sivil çalışma hayatına adım atmış, kurucusu olduğu Berberer Hukuk Ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sistem mühendisliğinin yanı sırası, veri bilimi, karar destek sitemleri, simülasyon ve sanal ortamlara ilişkin Ortadoğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü Modelleme ve Simülasyon mühendislik dalında yüksek lisans derecesini almıştır. Söz konusu eğitimine dair sahada dijital dönüşüm, iş süreçleri yeniden yapılanma, lojistik sistemlerin yönetimi ve karar destek sistem kurulumu uygulamalarında proje yöneticisi olarak görev yapmış, hali hazırda veri bilimi ve güvenliği alanlarını kapsayan pek çok sektörde danışmanlığını sürdürmektedir.

Çağ Üniversitesi Kamu Hukuku alanında Yüksek Lisans ve Amerika Birleşik Devletleri the Judge Advocate General’s School and Legal Research Center’da Uluslararası Hukuk Yüksek Lisansı eğtimlerini tamamlamıştır. Söz konusu eğitimleri çerçevesinde insan hakları hukuku, silahlı çatışma hukuku, bilişim hukuku gibi pek çok alanda uygulama yapma fırsatı bulmuştur.

Üretim yönetimi, yönetim ve organizasyon, mühendislik, enformatik/bilişim ve hukuk alanlarındaki eğitim ve deneyimini sektörlere aktarmakta, ulusal ve uluslararası alanda eğitimci ve danışman olarak sürdürdüğü çalışmalarında proje yönetimi, uyum çalışmaları, politika oluşturma, veri bilimi, yapay zeka, dijital / ikiz dönüşüm, siber güvenlik, kişisel verilerin korunması ilgi alanları içerisinde yer almaktadır.

TBD bünyesinde Bilişim Hukuku Çalışma Grubu Başkanı ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Önceki 6 Ağustos 2023 Tarihinde BENGÜTÜRK TV Teknoloji ve Gelecek Programına TBD Genel Başkanı Sn. Rahmi AKTEPE, TBD Genel Başkan Yardımcısı Sn. M. Ali YAZICI ve TBD İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Dr. Ziya KARAKAYA Konuk Oldu
Sonraki Doç. Dr. Ahmet Murat Özbayoğlu