8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Dijital Dünya Kadınları : YAŞAYAN. YAŞATAN.” etkinliği ÇEVRİMİÇİ olarak 10 Mart 2022 de gerçekleştiriliyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Dijital Dünya Kadınları : YAŞAYAN. YAŞATAN.” etkinliği ÇEVRİMİÇİ olarak 10 Mart 2022 de gerçekleştiriliyor.

NEDEN DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ETKİNLİĞİ ?

Teknolojinin hızla geliştiği ve yenilendiği dijital çağda, her geçen gün daha fazla kadın işgücüne gereksinim duyuyoruz. Dijital dünyada kadınların güçlendirilmesinin, yönetimde ve sahada daha etkin roller üstlenmelerinin önemine inanıyoruz.Bu inançla Dijital Dünya Kadınlarının çevrimiçi ortamda buluşmalarını sağlayarak ‘dijital dünya’ farkındalığının oluşturulması ve geliştirilmesini hedefliyoruz.
Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 2019 yılından bu yana her sene gerçekleştirilen etkinliğimizi 10 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştiriyoruz.
Bu yıl ‘Dijital Dünya Kadınları: Yaşayan, Yaşatan’ olarak belirlediğimiz etkinlik temamız, kadınların dijital geleceğin izleyicisi değil, öncüsü olduğunu, hayatın tüm alanlarında dijitalle var olduklarını vurguluyor.
Dijitalle yaşayan ve yaşatan tüm kadınlarımızı çevrimiçi etkinliğimize davet ediyoruz. Her yıl olduğu gibi yoğun bir katılımla verimli bir etkinlik olacağına inanıyoruz.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ETKİNLİĞİ ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.

10 Mart 2022 tarihinde, 14:00 – 17:30 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek etkinlik, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) önderliğinde GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve YAZILIM firması tarafından organize ediliyor.

2019 yılında TSE Konferans Salonunda, 2020 Yılında ise BTK Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik, 2021’de olduğu gibi bu sene de çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Etkinlik programında zengin içerik ve değerli konuşmacılar bulunuyor.

TBD (Türkiye Bilişim Derneği) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “İçinde bulunduğumuz dijital dönüşümün kadın gücü, kadın zekâsı ve kadın dokunuşu olmadan eksik kalacağı şüphesizdir. Dijital geleceğe kadınların yön vereceğine ve yöneteceğine inanıyor ve tüm kadınları etkinliğimize davet ediyoruz.” dedi.

TBD Merkez Yönetim, Şube Kadın Grupları ve CEPIS Kadın Çalışma Gruplarıyla DİJİTAL DÜNYADAKİ KADINLARA yönelik etkin çalışmalarının olduğundan bahseden AKTEPE “Gelin kadınların dijital dünyaya katılmaları ve yer edinmeleri için hep birlikte çalışalım” çağrısı yaptı.

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ
www.tbd.org.tr

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİK PROGRAMI

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2022 AÇILIŞ KONUŞMASI İLE BAŞLIYOR

TBD Genel Başkanı Rahmi AKTEPE’nin açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlikte girişimcilik, teknolojik faaliyetler, iletişim ağları ve etkileşimlerle kadın odaklı faaliyetleri olan Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri konuşmacı olarak yer alıyor.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI : “YAŞAYAN. YAŞATAN”

  • Etkinliğin ana teması Dijital Dünya Kadınları “YAŞAYAN. YAŞATAN” olarak belirlenmiştir.
  • Farklı sektörlerde ve özellikle de bilişim alanında çalışan, girişimci, lider ve yönetici gibi farklı konumdaki kadınlar konuşmacı olarak yer alacak, başarı hikayelerini anlatacak, yaşadıklarını ve yaşattıklarını paylaşacaklardır.
  • Etkinlikte ayrıca “SİVİL TOPLUMDA, İSTİHDAMDA KADIN LİDERLER” konulu panele STK liderleri konuşmacı olarak katılacaklardır.
  • Etkinlikte Dünya Kadınlar Günü kutlamaları yer alıyor.
    Dijital Dünya Kadınları gönderdikleri video mesajlarla kendi pencerelerinden dünyaya sesleneceklerdir.
  • İçerisinde son derece ilginç mesajların olduğu Kadınların Dünyaya Mesajlarının tamamını dijitaldunyakadinlari.com‘da okuyabilirsiniz.

ETKİNLİĞE KİMLER KATILABİLİR ?

Etkinliğe Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından evde, işte ya da sahada dijitalle yaşayan ve yaşatan, dijital dünyada var olmak, fark yaratmak ve fark edilmek isteyen her yaştan tüm kadınların katılmasını bekliyoruz.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİĞİNE KATILIM ÜCRETSİZDİR.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) önderliğinde ve organizasyonu GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve YAZILIM firması tarafından gerçekleştirilen etkinliğe katılıma dair bilgilere aşağıda yer verilmiştir.

Çevrimiçi Etkinlik Kayıt : www.dijitaldunyakadinlari.com (Etkinlik katılımı ücretsiz olup, kayıt olmak zorunludur.)

Tarih : 10 Mart 2021 Perşembe – Saat : 14:00 – 17.30

Detaylı Bilgi : https://www.dijitaldunyakadinlari.com/basin-bulteni-2022/

Etkinlik Programı : https://www.dijitaldunyakadinlari.com/#Program

Kayıt : https://www.dijitaldunyakadinlari.com/kayit-formu/

 

Önceki 4. Düzenlenen CODIVITY 4.0 Dijital Dönüşüm Konferansını Gerçekleştirdik
Sonraki Doğal Afetlerin Yaşamımıza ve Çevreye Olumsuz Etkilerinin Bilişim Teknolojileriyle Nasıl Azaltılabileceği TBD "İNSAN, TEKNOLOJİ VE DOĞAL AFETLER" Panelinde Tartışıldı